پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ ,28 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ایرانشهر؛
تهدیدات کرونایی به فرصت تبدیل شوند /قابل تقدیر بودن تلاش بی‌وقفه مادران برای گذر از بحران کرونا
 
سکینه نارویی گفت: امروز مادران علاوه بر نقش مهم شان در سبک زندگی سالم خانواده در پیشگیری و مقابله با کرونا نیز نقش آفرین هستند.
به گزارش عصرهامون سکینه نارویی، مدیر حوزه علمیه خواهران اهل سنت ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به وضعیت کنونی کرونا و سخت تر شدن شرایط، مادران می توانند در کنترل و پیشگیری از این بیماری نقش به سزایی را ایفا کنند و فرزندان خود را در سنین مختلف به ماندن خانه تشویق کنند.

وی افزود: ماندن در خانه در راستای کنترل زنجیره انتقال کرونا بهترین راه بوده و هم می توانیم از این فرصت به نحو احسن بهره برد به این منظور که اکثر کارهای عقب افتاده خود را می توانیم انجام بدهیم.

این کارشناس فرهنگی تصریح کرد: یکی از راه های تقویت ذهن و افزایش خلاقیت در نوجوانان در این روزهای کرونایی تشویق آنان به مطالعه کتاب بوده و در راستای کاهش استرس کودکان بهتر است مادران عزیز آنان را به نقاشی کردن ترغیب کنند تا به این وسیله استرس فرزندانشان در زمینه بیماری کرونا نیز کاهش یابد.

وی اضافه کرد: با نقاشی کردن علاوه بر این که اوقات فراغت کودکان و نوجوانان پر می شود، این امر باعث می شود که با طراحی کرونا راه های مقابله و مبازره با این ویروس منحوس را یاد بگیرند و برای سلامتی خود ارزش قائل شوند.

نارویی عنوان کرد: یکی از هنرهای منحصر به فرد زنان و دختران بلوچ هنر سوزن دوزی بوده که در این زمان قرنطینه خانگی علیه بیماری کرونا می توانند در راستای پر کردن فراغت خود از آن بهره کافی ببرند.

وی خاطرنشان کرد: در این ایام مادران عزیز با ماندن در خانه و سپری کردن اوقات فراغت خود با فرزندانشان می توانند این فرصت ها را غنیمت شمرده و هنر سوزن دوزی این میراث فرهنگی و کهن بلوچستان را به آنان آموزش بدهند.

وی عنوان کرد: فصل تابستان بهترین زمان برای یادگیری قرآن و حفظ سوره های آن بوده که مادران عزیز می توانند در این ایام از امکانات فضای مجازی در راستای آموزش آن به فرزندانشان استفاده کنند.

این مدرس فرهنگی بیان کرد: در این روزهای کرونایی مسئولیت مادران نسبت به گذشته سنگین تر شده و آنان نباید کرونا را به عنوان یک عذاب و مصیبت فرض کنند بلکه آن را مغتنم بشمارند و این تهدید را تبدیل به فرصت کنند.

این مدرس حوزه علمیه اهل سنت خواهران ایرانشهر بیان کرد: مادران در برگزاری مراسمات و تجمعات می توانند نقش به سزایی داشته باشد و با توجه به وجود بیماری کرونا تا حدی که امکان دارد باید آنان از تجمعات جلوگیری کنند و دید و بازدید ها و احوالپرسی را با یک تماس تلفنی خاتمه بدهند، اگر جان و سلامت خانواده ها برایشان مهم است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۶۰۷


ارسال