چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ ,27 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
سعید نمکی از بررسی تعداد بیماران بدحال کرونا در خارج از مراکز بهداشتی سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: به دلیل همه کاستی‌ها و محرومیت‌ها از درگاه خداوند و مردم عذرخواهی می‌کنم.
به گزارش عصرهامون، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به سیستان و بلوچستان با بیان این که به دلیل همه کاستی‌ها و محرومیت‌ها از درگاه خداوند و مردم عذرخواهی می‌کنم، گفت: برای مردم سیستان و بلوچستان هر چه در توان داشتم دریغ نکردم چون مردم اینجا را دوست دارم و بر حل مشکلات آنها مصمم و جدی هستم. 

وی ادامه داد: تعداد بیماران بدحال کرونا در خارج از مراکز بهداشتی سیستان و بلوچستان را بررسی و تیم و هیئتی را مامور رسیدگی به مرگ و میر بیماران کرونایی در خارج از آمار حوزه بهداشت و درمان می‌کنیم تا این موضوع هم تعیین تکلیف شود.

این مقام مسئول با بیان این که چابهار به دانشگاه‌ علوم‌پزشکی مستقل نیاز دارد و این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کنیم، ساخت مراکز درمان بستر، تقویت زیرساختهای بهداشتی درمانی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، تجهیز مراکز بهداشتی را در دستور کار قرار داده و  انجام می‌دهم.

تعیین تکلیف بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار در هفته آینده

وی اظهار کرد: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار در هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود تا مردم محروم این دیار از آن استفاده کنند.

به گفته نمکی، تامین اورژانس هوایی چابهار نیز در هفته آینده با حضور کولیوند مسئول مستقیم این بخش به طور ویژه رسیدگی می‌شود.

آغاز روند تجهیز بیمارستان کنارک از ۲ روز آینده

وی اضافه کرد: بیمارستان نیروی دریایی کنارک نیز تجهیز و طی ۱۰ روز امکانات مورد نیاز آن تحویل دیده می‌شود. البته از ۲ روز آینده می‌توانیم روند تجهیز این بیمارستان را آغاز کنیم.

وزیر بهداشت افزود: پزشک و نیروی متخصص برای این استان در نظر گرفته شده و اگر نیاز باشد از نیروهای شرکتی هم استفاده می‌شود و نباید کسی در این منطقه برای انجام آزمایش معطل بماند.

وی با بیان این که باید حوزه سلامت این منطقه ویژه دیده شود تا علاوه بر حل مشکلات مردم به جذب توریسم درمانی تلاش کنیم، سهمیه داروی چابهار را از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جدا و به ایرانشهر واگذار می‌کنم تا بهتر مدیریت شود.

نمکی گفت: تامین واکسن را به لطف خدا انجام می‌دهیم چون زدن واکسن خیلی می‌تواند از بد حال شدن مردم جلوگیری کند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۶۸۰


ارسال