شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۵
رئیس فراکسیون حقوق بشر و شهروندی مجلس:
کلیات لایحه نظام رتبه بندی معلمان در مجلس به تصویب رسید
 
محمد سرگزی گفت: کلیات لایحه نظام رتبه بندی معلمان با ۲۲۷ رای موافق در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
محمد سرگزی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز گذشته گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص کلیات لایحه نظام رتبه بندی معلمان را بررسی کردند و در نهایت با ۲۲۷ رای موافق آن را به تصویب رساندند.

وی در خصوص اهمیت این لایحه گفت: بودجه های تخصیص یافته در کشورهای پیشرفته دنیا برای نظام آموزشی، خود به نوعی چک تضمینی برای پیشبرد اهداف کلان اقتصادی در آن کشور است.

رئیس فراکسیون حقوق بشر و شهروندی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هرگاه معلم و استادی دغدغه مالی نداشته باشد آموزش دقیق هم ارائه می دهد.

سرگزی اظهار کرد: نظام آموزشی سازنده سازه سیستم اقتصادی کشورهاست، البته نباید همه موارد را به حقوق معلمان ربط داد بلکه هر گاه نظام آموزشی توسط مراجع اقتصادی تامین مالی مناسبی شد و تجهیزات مورد نیاز آموزشی با بروزرسانی دنیا همگام بود، قطعا این سیستم کارآفرین، اقتصاددان و دیگر مشاغل دیگر در آینده را تضمین می کند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سالانه از میلیاردها تومان وعده براب تخصیص به معلمان نام برده می شود اما همچنان در سیستان و بلوچستان معلم کپرنشین و روستایی برای آموزش با مشکل حقوق و پرداخت ها مواجه است.

وی بیان کرد: لذا تلاش نمایندگان در نهایی شدن این لایحه است تا بیش از این معلمان زحمت کش در کشور دغدغه این موضوع را نداشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۳۹


ارسال