شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۱
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان ایرانشهر؛
حجاب، انتخاب آزادانه بانوان ایران اسلامی است/ بی حجابی عاملی برای ترویج فساد
 
نور بی بی اربابی گفت: دشمنان برنامه مدونی را برای کمرنگ جلوه دادن دیدگاه زنان و دختران ایرانی نسبت به حجاب اسلامی تدوین کرده است.
به گزارش عصرهامون نور بی بی اربابی، مسئول جامعه زنان سپاه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: زیباترین دلیل برای حجاب این است که خدا آن را لباس بندگی خود نامیده و به عقیده بنده در جامعه کنونی علاوه بر این که باعث رعایت یک حکم الهی فردی می‌شود، از طرفی نوعی تبلیغ نیز است و شامل این تبلیغ که من خدا را دوست دارم.

وی افزود: حجاب برای زنان و دختران ایران زمین همچون سلاح مقاومت بوده به نحوی که وقتی آنان به بلوغ فکری می‌رسند، متین و باوقار می‌شوند. نه با هر موج به این سو و آن سو می‌روند و نه رضای خدا را با پسند مرد‌م عوض می‌کنند.

اربابی تصریح کرد: اگر حجاب، سلاح مقاومت در برابر بی‌بند وباری است، شگفتا که کسانی خود را خلع سلاح می‌کنند و در برابر هجوم فساد، بی‌دفاع می‌مانند.

وی اضافه کرد: دشمن در حال حاضر به دنبال تغییر فرهنگ ایرانیان با هر وسیله و ترفندی است، دشمنان می دانند در جنگ سخت حریف جمهوری اسلامی نمی شوند، به همین خاطر اکنون برنامه ریزی و سرمایه گذاری غربی ها روی تغییر فرهنگ و باورهای ایرانی ها صورت می گیرد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه شهرستان ایرانشهر خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به نظام و تغییر فرهنگ و باور مردم از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنند.

وی گفت: دشمن با تبلیغات خود سعی کرده مساله حجاب را در بین بانوان کمرنگ کند، طی سال های گذشته چادر را تبدیل به مانتو کرد و با آوردن فرهنگ مد و مدگرایی مانتوها کوتاه شدند و در حال حاضر در برخی نقاط وضعیت پوشش بسیار تغییر کرده است.

وی عنوان کرد: حجاب و پوشش زنان در تاریخ ایران فراز و فرودهایی را به خود دیده است. در برخی از دوره ها پوشش از سوی حکومت ها مورد حمله قرار گرفته و در دوره هایی نیز مورد حمایت بوده است. اما در تمامی دوره ها، آنچه نمود دارد فرهنگ عفاف است که ریشه های خود را حفظ کرده و به نسل های دیگر انتقال یافته است.

اربابی بیان کرد: با توجه به اهمیتی که حجاب، پیش از انقلاب و بعد آن پیدا کرد، طبیعی بود که انقلابیون هم در صدد ترویج، تعمیق و گسترش آن باشند و بنا بر این این موضوع به عنوان امری ضروری تلقی شد و با توجه به این که این مسئله اعتراضات اندکی را در پی داشت و برخی از گرایش های ضد دین اسلام، به اعتراض و راهپیمایی دست زدند که با عکس العمل مردم و خصوصاً زنان انقلابی و محجبه مواجه شد و نهایتاً با حضور ملت در انتخابات و رأی دادن به جمهوری اسلامی، به تدریج حجاب در همه جامعه فراگیر شد.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) حجاب را دلیلی برای حفظ ارزش زن در جامعه عنوان می‌کنند که ممکن است به واسطه وسوسه‌های شیطانی یا دست‌های فاسد استعمار پایمال شود.

به گفته اربابی، بی‌حجابی از عوامل فساد در جامعه است و ترویج فساد هم موجب از بین رفتن بنیان‌های خانواده و به انحراف کشیدن جوانان می‌شود و وقتی خانواده ها آسیب ببنت ند جامعه هویت واقعی خود را از دست می‌دهد و با این روند هم دین وسیاست، اقتصاد و علم آسیب پذیر خواهند شد.

وی بیان کرد: همان‌طور که زنان در فضای حقیقی ضمن رعایت حجاب و عفاف، با ایستادگی‌ها دشمن را خشمگین کردند، در فضای مجازی هم با فعالیت دینی و علمی و ضمن رعایت الزامات اسلامی، دشمن را ناراحت و مأیوس کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۵۶


ارسال