جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۰
کرونا پرقدرت تر از همیشه می تازد؛
جولان ویروس بی تفاوتی در روزهای قرمز جنوب شرق کشور/وقتی توجه به پروتکل ها رنگ می بازد
 
با وجود این که این روزها کرونا پرقدرت تر از همیشه می تازد شهروندان از جولان ویروس بی تفاوتی در میان برخی مردم و به ویژه اصناف گلایه مند هستند.
به گزارش عصرهامون؛ بیش از دو هفته است که لباس قرمز بر تن بیشتر شهرهای سیستان و بلوچستان جای خوش کرده، اما در کنار جولان پر قدرت کرونا، ویروس بی تفاوتی در میان برخی از مردم به ویژه اصناف به شدت می تازد و پروتکل ها رنگ باخته و صدای بسیاری از شهروندان را درآورده است.
 
با وجود این که خوب می دانند، کرونا کشنده تر از همیشه است و این روزها کودک، جوان و پیر نمی شناسد، اما خبری از زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط برخی نیست، انگار برخی ها هنوز این ویروس منحوس را باور نکرده اند و نمی دانند که دود بی تفاوتی های شان نه تنها به چشم دیگران بلکه به چشم خود و خانواده شان هم فرو می رود.
 
یا اصنافی که با وجود اعمال طرح محدودیت های کرونایی برای گروه های صنفی غیر ضروری در قسمت های مختلف شهر فعالیت دارند، درست است که آن ها هم حق دارند و تعطیلی کسب و کارشان به معیشت و زندگی ها ضربه می زند، اما پایان دادن به این قصه تلخ و ویروس کشنده عزم همگانی طلب می کند.
 
کرکره های نیمه باز و بی توجهی به پروتکل ها
 
زارع، یکی از شهروندان زاهدانی به خبرنگار ما گفت: بسیاری از اصناف طی اجرای طرح محدودیت کرونایی و روزهای قرمز استان با کرکره های نیمه باز و برخی هم بدون هیچ نگرانی همچون روزهای عادی به فعالیت خود ادامه می دهند.
 
وی افزود: در این میان خیلی ها علاوه بر بی توجهی به این طرح به پروتکل های بهداشتی آن هم در روزهای فوق بحرانی استان توجهی ندارند، بسیاری از فروشندگان سوپر مارکت ها نیز ماسک استفاده نمی کنند، در حالی که روی در برخی اماکن نوشته شده بدون ماسک وارد نشوید!
 
این شهروند اضافه کرد: گویا اینجا نه خبری از رعایت پروتکل ها و اجرای طرح های ابلاغی از سوی برخی مردم و اصناف هست و نه نظارت ها به صورت جدی انجام می شود، چراکه اگر این گونه بود، شاهد جولان ویروس بی توجهی در میان برخی نبودیم.
 
۹۵۲ واحد متخلف پلمپ شد

در همین راستا داود شهرکی، رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: با توجه به تشدید شیوع  کرونا در استان و ابلاغ دستورالعمل‌های ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا طرح ویژه نظارتی در قالب انجام گشت‌های مشترک بازرسی با حضور دستگاه‌های متولی از اول تیرماه شروع شد.

وی تحقق طرح نظارت بر اصناف را در شرایط کرونایی سیستان و بلوچستان  ۹۰ درصد اعلام و اذعان کرد: در این طرح از اول تا ۲۳ تیر ماه، در پی بازرسی از  ۲۲ هزار و  ۴۴۰ واحد برای  ۵ هزار و  ۶۱۳ واحد اخطاریه صادر و ۹۵۲ واحد صنفی پلمپ شد.

این مقام مسئول گفت: انتظار می رود شهروندان همچون همیشه در صورت مشاهده عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سمت واحدهای صنفی گزارش های خود را از طریق تماس تلفنی با سامانه ۱۲۴ و مراجه به وب سایت www.۱۲۴.ir اعلام کنند.

وی ادامه داد: در راستای اجرای دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا، واحدهای صنفی که در شهرستان‌ها منطقه قرمز شیوع این ویروس قرار گرفته‌اند، برای حفظ سلامت خود، خانواده و مردم از بازگشایی واحدهای صنفی که در گروه یک قرار ندارد ( گروه‌های ۲ و سه و چهار) خودداری کنند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۷۰


ارسال