شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۴
مدیرکل راه و شهرسازی شهرستان ایرانشهر؛
۳۹ کیلومتر از کریدور ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان افتتاح شد
 
حمزه امیریان از بهره برداری ۳۹ کیلومتر از کریدور ساحلی در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون حمزه امیریان، مدیر کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: امروز ۳۹ کیلومتر از کریدور ساحلی در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

وی افزود: طول کل پروژه کریدور ساحلی در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان ۲۱۵ کیلومتر است که ۳۹ کیلومتر از آن با ارزش ۲۴۸ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و زیر بار ترافیک رفت و مابقی پروژه با میانگین پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد درحال اجرا است.

این مقام مسئول تصریح کرد: احداث این کریدور با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران، در رشد صنعت توریسم و گردشگری منطقه، توسعه اسکله های صیادی، رونق کسب و کارهای دریامحور، تسهیل در حمل و نقل کالا و استفاده به عنوان مسیر جایگزین در مواقع بحران نقش مستقیم و به سزایی دارد.

حمزه امیریان اضافه کرد: بیشترین طول مسیری که در بین استان‌ها افتتاح شده، مربوط به حوزه تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان بوده، اما فقیر بودن در شاخص‌ های راه‌های اصلی و بزرگراهی در این منطقه واقعیتی غیر قابل کتمان است، بر این اساس تمام سعی و تلاش‌مان را خواهیم کرد تا به میانگین کشوری نزدیک شویم.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) خاطر نشان کرد: هم اکنون علاوه بر پروژه احداث کریدور ساحلی، پروژه‌های احداث باند دوم محور ایرانشهر-خاش، باند دوم محور چابهار-نیکشهر، راه اصلی محور بمپور-دلگان، راه اصلی محور بزمان-گوهرکوه-اسکل آباد و همچنین ادامه بزرگراه ایرانشهر-بمپور تا سه راهی شمس آباد را در دست اجرا هستند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۷۷۶


ارسال