شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از صدور 7 هزار و 522 برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی جاده ای در سه ماهه نخست سال در استان خبر داد.
به گزارش عصرهامون، تیمور باقری بیان کرد: از مجموع 9 هزار و 79 مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان در این مدت، 7 هزار و 522 وسیله نقلیه عمومی جاده ای برگ معاینه فنی را اخذ نمودند و یک هزار و 557وسیله نقلیه دیگر موفق به دریافت مجوز مذکور نگردیدند.

وی افزود: با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است، انتظار می رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی از مراکز مربوطه، اقدام کنند.

معاون حمل و نقل اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان از نظارت دقیق بر فعالیت مراکز معاینه فنی تحت پوشش اداره کل  خبر داد  و اعلام کرد درحال حاضر چهار مرکز در شهرستان های زاهدان( دومرکز) ،زابل و خاش فعالیت دارند و  با توجه به شرایط ویژه این استان از لحاظ حمل و نقلی، یک مرکز معاینه فنی نیز در حال ساخت در شهرستان سراوان می باشد.

باقری با بیان اینکه معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی در تأمین ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار است، اظهار داشت: در معاینات فنی این دسته از وسایل نقلیه عمومی مواردی همچون میزان آلایندگی هوا، میزان تولید آلودگی صوتی، وضعیت ترمزها، نور چراغ ها، باک غیر استاندارد و مناسب بودن آج لاستیک‌ها مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۱۰


ارسال