شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰
رئیس سازمان جمعیت هلال احمر ایرانشهر خبر داد:
ارزیابی منازل آسیب دیده ناشی از باران/ ۸ تیم واکنش سریع برای امداد رسانی آماده باش هستند
 
محمدرضا کرد با بیان این که منازل آسیب دیده ناشی از باران مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: با توجه به شرایط جوی ۸ تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر برای مقابله با حوادث احتمالی تا روز دوشنبه در شهرستان ایرانشهر در حالت آماده باش کامل هستند.
به گزارش عصرهامون محمدرضا کرد، رئیس سازمان جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به شرایط جوی ناپایدار و بروز حوادث احتمالی اعلام وضعیت هواشناسی به برخی مناطق سیستان و بلوچستان نیروهای امدادگر و نجاتگر و پرسنل شعب جمعیت هلال احمر این استان، به حالت آماده باش در آمدند.

وی افزود: در بارندگی های اخیر از منازل آسیب دیده ناشی از بارش باران سطح ایرانشهر و روستاهای توابع آن توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر مورد ارزیابی قرار گرفتند و در طی این بازدید به آسیب دیدگان اسکان اضطراری و اقلامی چون زیستی، چادر، موکت توحیل داده شد.

وی اضافه کرد: درون برخی منازل دچار آبگرفتگی شده بود که تیم آماده باش جمعیت هلال احمر ایرانشهر جهت ارائه خدمات اعزام شدند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: هم اکنون ۸ تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر در شهرستان ایرانشهر آماده باش هستند که پنج تیم در بخش مرکزی و سه تیم هم در بزمان و هر تیم شامل ۱۲ نفر ارزیاب است.

وی به فراهم بودن تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای امدادرسانی و ارائه خدمات در راستای بروز حادثه احتمالی اشاره کرد و گفت: مردم باید از تردد و اتراق در مسیر رودخانه های محلی به شدت خودداری کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر عنوان کرد: درصورت هرگونه حادثه، مردم می توانند با شماره 112 تماس بگیرند تا در سریعترین زمان، امدادرسانی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۱۵


ارسال