شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
نمی‌توانیم سر خارجی‌های فوتبال ایران را کلاه بگذاریم؛
طاهری: نیازی به جذب دستیار خارجی نیست اما باید به تصمیمات مجیدی احترام گذاشت/ حمایت یک‌طرفه سلطانی‌فر از پرسپولیس چیزی جز حدس و گمان نیست
 
مربی پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: کادرفنی به افزودن شخص جدیدی آن هم در انتهای لیگ بیستم نیاز ندارد اما گر مسئله فنی باشد، باید به تصمیم شخص سرمربی احترام گذاشت.
به گزارش عصرهامون بیژن طاهری، مهاجم پیشین و مربی اسبق تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون اختلافات بین مدیریت و کادرفنی  باشگاه استقلال اظهار داشت: درباره مدیریت این باشگاه، بنده و دیگر عزیزان بارها و بارها صحبت کرده‌ایم و مشخص نیست که این وضعیت بر متر و معیار و مطابق صلاح‌دید چه کسی‌ست که تیم مدیریتی کاملی وجود ندارد و حتی اگر باشند هم به درستی از شرایط تیم آگاه نیستند. با این حال تیم فوتبال استقلال این روزها با درایت و رفتار حرفه‌ای فرهاد مجیدی نتیجه می‌گیرد.
او صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: اختلاف سرمربی با کادر مدیریتی در این سال‌ها به امری عادی بدل شده، کما این که در زمان ما نیز وینفرد شفر با هیئت مدیره اختلافاتی داشت. باید این بار تصمیمی اساسی درباره کادر مدیریتی باشگاه گرفته شود تا ثبات به باشگاه استقلال بازگردد و هواداران استقلال پس از مدت‌ها بالاخره به یک آرامش خاطر نسبی برسند.
طاهری درباره فسخ قرارداد فرشاد ماجدی و انصراف او از ادامه هم‌کاری با کادرفنی آبی‌ها عنوان کرد: از شرایط داخلی تیم آگاهی دقیقی ندارم اما اگر مسئله فنی باشد، باید به تصمیم شخص سرمربی احترام گذاشت. وقتی سرمربی یک روز یک دستیار را می‌آورد، ممکن هم هست روزی عذر او را بخواهد.
 
وی با اشاره به عدم حضور گابریل پین در کادرفنی تیم فوتبال استقلال تاکنون، بیان داشت: کادرفنی به افزودن شخص جدیدی آن هم در انتهای لیگ بیستم نیاز ندارد و بهتر است در انتهای فصل و بعد از تغییر احتمالی تیم مدیریتی ناشی از تغییر مسئولین وزارت ورزش‌وجوانان، درباره ادامه فعالیت کادر فعلی با استقلال تصمیم‌گیری کرد.
 
مربی اسبق تیم فوتبال استقلال که سابقاً جهت عدم وصول مطالباتش از باشگاه هم شاکی بود، درباره جدایی هرویه میلیچ و حضور خارجی‌ها در فوتبال ایران خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور، جذب مربی و بازیکن خارجی بزرگ‌ترین اشتباه است. وقتی ما پول بدهی مربی و بازیکنان داخلی را هم نداریم، حتی با شکایت هم پول‌شان را نمی‌دهیم و آن‌ها را مقابل هوادار قرار می‌دهیم، بهتر است اصلاً سمتِ استخدام خارجی‌ها نرویم؛ آن‌ها مثل ایرانی‌ها نیستند، چرا که با شکایت به کمیته انضباطی فیفا و دادگاه عالی ورزش به حقوق خود می‌رسند و نمی‌توان سرشان را کلاه گذاشت.
 
وی که سابقه ۴ تقابل و ۳ پیروزی در تقابل با تیم فوتبال الهلال عربستان در زمان سرمربی‌گری وینفرد شفر را داشته، درباره شرایط استقلال در لیگ قهرمانان اذعان داشت: الهلال همیشه و در هر دوره‌ای تا بن دندان مسلح بوده ولی استقلال با نمایش هفته‌های اخیر خود نه تنها توان ارائه نمایشی خوب برابر الهلال را دارد، بلکه می‌تواند پس از پیروزی در دربی شانس زیادی برای کسب جام در این فصل برای خود متصور باشد. امیدوارم با مشخص شدن تکلیف فرهاد مجیدی و کادر مدیریتی باشگاه و سرو سامان گرفتن اوضاع، دل هواداری که دلسوز این تیم است هم شاد شود.
 
درنهایت طاهری درمورد پایان دوران وزارت مسعود سلطانی‌فر و شائبه حمایت‌های او از باشگاه پرسپولیس گفت: این فرضیه که وزیر ورزش‌وجوانان به استقلال توجهی نداشته اما به پرسپولیس تمام امکانات لازم را داده، بیشتر یک حدس و گمان ماست و نمی‌توان با قطعیت در این باره صحبت کرد. امیدوارم وزیر جدید تیم مدیریتی کارآمد و قاطع برخلاف تیم مدیریتی چند سال اخیر برای باشگاه استقلال انتخاب کند و خواست شخص من از وزیر بعدی این است که به هر دو تیم به دیدی یکسان نگاه کند. بهتر است که برای یک وزیر تفاوتی نکند که چه تیمی موفقیت کسب کند؛ هدف یک وزیر باید پیشرفت کشور باشد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۲۳


ارسال