شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
در تلاقی میان اسرار تمدن مصر باستان و فناوری مدرن، توموگرافی دقیق یک مومیایی فرعونی در شهر میلان ایتالیا انجام شد.
​​به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،چند روز پیش، باستان شناسان ایتالیایی اسکن توموگرافی از یک مومیایی مصری متعلق به کشیش باستان آنخ-ابه در Khonsu تهیه کردند.
علاوه بر این، مومیایی قبل از انتقال از موزه باستان شناسی شهرداری برگامو به بیمارستانی در میلان مطابق با استاندارد‌های مدرن مورد نیاز مجهز شد.
محققان ایتالیایی به دنبال آن هستند که تجزیه و تحلیل نتایج توموگرافی به تعیین شرایط زندگی و آداب و رسوم در زمان مصر باستان ۳۰۰۰ سال پیش، بازسازی تصویری از زندگی و مرگ کشیش مصر باستان و شناسایی موادی که در مومیایی کردن آن استفاده کرده اند کمک کند.
معاینه مومیایی مصری که ممکن است به درمان بیماری‌های بدخیم کمک کند////بماند
سابینا مالگورا رئیس پروژه تحقیقاتی گفت: "مومیایی‌ها عملا یک موزه بیولوژیکی هستند، آن‌ها مانند یک کپسول زمان هستند. نام این مومیایی به دلیل کتیبه‌ای که بر روی حنجره آن وجود دارد و قدمت آن به ۹۰۰ تا ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد، آنخ-ابه است.
معاینه مومیایی مصری که ممکن است به درمان بیماری‌های بدخیم کمک کند////بماند
وی توضیح داد که آگاهی از بیماری‌های گذشته نیز ارزشمند است. وی افزود: مطالعه بیماری‌ها و زخم‌های باستانی برای تحقیقات پزشکی مدرن مهم است. ما می‌توانیم در گذشته سرطان یا تصلب شرایین را مطالعه کنیم، که به سود مطالعات مدرن است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۳۲


ارسال