شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶
زوجی که در کشورشان، دکتر جاده لقب گرفته اند
 
یک زوج سالخورده هندی که با هزینه شخصی گودال های خیابان های محل زندگی شان را تعمیر می کنند به سوژه رسانه ها تبدیل شده اند.
​​به گزارش عصرهامون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چاله و گودال‌های خیابان و جاده‌ها سالیانه جان هزاران نفر را در هند می‌گیرد. این چاله‌ها حوادث متعدد رانندگی در این کشور رقم می‌زند که در نتیجه آن شهروندان زیادی کشته یا نقص عضو می‌شوند. با این حال هستند عده‌ای از شهروندان هندی که به انتظار مسئولان دولتی برای حل این مشکل ننشسته اند و خود دست به کار شده اند.
یک زوج اهل حیدرآباد هند از جمله کسانی هستند که با همت بالای خود تاکنون گودال‌ها و چاله‌های بسیاری از خیابان‌ها و جاده‌های شهر محل زندگی شان را تعمیر کرده اند. «گانگادهار تالیک کاتنام» و همسرش به خاطر همتشان در تعمیرات چاله‌های خیابان «دکتر جاده» لقب گرفته اند. «وِنکاتِشواری» همسر ۶۴ ساله این مرد نیز در تعمیر گودال‌های خیابان به او کمک می‌کند. آن‌ها با خودروی خود که آن را «آمبولانس چاله» نام نهاده اند به محل‌هایی که نیاز به تعمیر دارد مراجعه و اقدام به پرکردن و تعمیر چاله‌ها می‌کنند.
"کاتنام" در این باره به ANI هند گفت: «من تصمیم گرفتم خودم این چاله‌ها را تعمیر کنم، به همین خاطر از حقوق بازنشستگی ام برای این کار استفاده می‌کنم. من و همسرم تاکنون با هزینه ۴۰۰ هزار روپیه بیش از ۲ هزار چاله را پر کرده ایم. مشکلات ما به آسانی حل خواهد شد اگر همه ما دست به دست هم بدهیم. جاده به جاده را تغییر خواهیم داد.»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۳۶


ارسال