سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ ,27 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:
سیلاب در جنوب استان و هشدارهایی که فراموش شد/حمله گاندو به یک جوان در دشتیاری
 
وحیدپورمردان گفت: در نتیجه سیلاب سیستان و بلوچستان که موجب جابه جایی گاندوها میان آبگیرها و در نتیجه نزدیک شدن به سکونتگاه های انسانی می شود، متاسفانه با حمله یک تمساح به جوان دشتیاری، وی از ناحیه دست دچار جراحت شد.
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون  بیان کرد: گاندوها بر اثر جاری شدن سیلاب درجنوب استان با جریان آب بین هوتک ها (گویش محلی آبگیر و برکه) جابه جا می شوند و این موضوع موجب رفتارهای تهاجمی آنها می شود.

وی ادامه داد: حفظ قلمرو زیستی و نزدیک شدن به زیستگاه های انسانی موجب بروز حادثه در اثر سیلاب می شود که متأسفانه این بار باعث حمله یک سر تمساح به یکی از اهالی و جراحت در ناحیه دست شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: با تلاش محیط بانان و همکاران محیط زیست جنوب استان فرد مصدوم، بلافاصله به بیمارستان امام علی (ع) چابهار منتقل و تحت مراقبت و عمل جراحی قرار گرفت و عمل ترمیم دست نیز با تلاش و کمک تیم پزشکی با موفقیت انجام شده است.

پورمردان ادامه داد: فراموش کردن هشدارها و عدم احتیاط اهالی در چنین مواقعی موجب بروز حادثه می شود، با این وجود اعلام هشدارها و آموزش های لازم از طریق محیط زیست در دست اجرا بوده و تمام تدابیر لازم در این خصوص در حال پیگیری است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هشدارهای لازم قبل و همزمان با جاری شدن سیلاب از طریق رسانه های رسمی و شبکه های اجتماعی این اداره کل اعلام شده تا هم استانی ها از نزیک شدن به برکه ها و هوتک های زیستگاه گاندو خودداری کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۳۹


ارسال