مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:

کتاب عملکرد ۱۰۰ ساله اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان منتشر شد

27 تير 1400 ساعت 8:51

عطاءاله اکبری گفت: کتاب عملکرد ۱۰۰ ساله اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان منتشر شد.


به گزارش عصرهامون؛ عطاءالله اکبری، مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از چاپ کتاب عملکرد ۱۰۰ ساله این اداره کل به عنوان( از راه مالرو تا بزرگراه در سیستان و بلوچستان ) خبر داد.

وی افزود: با توجه به قدمت تاریخی این اداره کل در بین دستگاه های حاکمیتی و اقدامات ارزشمند همکاران ما در این مجموعه در آستانه ۱۰۰ سالگی این اداره کل این کتاب چاپ و منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه ثبت و رونمایی از این کتاب می‌تواند به حفظ میراث به جا مانده از احداث راه ها در سیستان و بلوچستان کمک کند، افزود: ویژگی این کتاب بیان نکات ارزشمند از تاریخ و اسناد احداث راه ها و بزرگراه های استان در طول ۱۰۰ سال اخیر است که بعد از ۲ سال به مرحله چاپ رسید.

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کتاب از راه مالرو تا بزرگراه در سیستان و بلوچستان در قالب ۴۰۰ صفحه و در تیراژ ۵۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کتاب، زیربنای تمدن بشری بوده به‌ویژه در عصر حاضر که روزگار دانش، تعقل، فرهنگ و تکنولوژی است خاطر نشان کرد: تدوین کتابهایی از این دست که اقدامات توسعه ای سیستان و بلوچستان را در ادوار مختلف به نمایش می گذارد یکی از بهترین وسایل ایجاد ارتباط به شمار می‌رود؛ به بیانی دیگر حتی در روزگار رادیو، تلویزیون، ماهواره، رایانه و اینترنت، هنوز هم سخن مکتوب یا همان کتاب، وسیله بسیار خوب و ارزشمندی برای انتقال دانش‌ها، گسترش بینش‌ها و القای مفاهیم است.

اکبری بیان کرد: در واقع، اعتلای ذهن مخاطبان و اهمیت توجه افکار عمومی به موضوع تلاش‌ها در حوزه زیر ساخت‌هایی که اساس توسعه یک جامعه را پدید می‌آورد از مهمترین و اصلیترین دلایل نگارش کتاب تخصصی اقدامات اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان است.

وی اظهار کرد: کتابی که منتشر شده می کوشد ورای پیچیدگی نظری، با زبانی ساده و بیانی روان فرایند اقدامات انجام شده ۱۰۰ سال اخیر این اداره کل را به گونه ای بیان کند تا علاوه بر تنویر افکار عمومی همچون نقشه راهی در خدمت توسعه آینده سیستان و بلوچستان باشد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 139858

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/139858/کتاب-عملکرد-۱۰۰-ساله-اداره-کل-راه-شهرسازی-سیستان-بلوچستان-منتشر

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/