شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
هشدار های دامپزشکی ویژه عید سعید قربان
 
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در خصوص توجه به مراقبت های بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مشترک بین دام و انسان هشدار داد.
به گزارش عصرهامون، دکتر مهدی حسینی ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید قربان گفت: عید قربان از اعیاد بزرگ مسلمانان است که با مراسمات خاص خود همراه است که مهمترین آن ذبح قربانی است که نیازمند رعایت نکات و توصیه های بهداشتی خاصی می باشد.

وی ادامه داد: مردم باید در خرید دام به نکات بهداشتی از جمله خرید دام از مراکز مجاز عرضه دام، توجه به سلامت دام و مشورت با کارشناسان دامپزشکی برای خرید دام توجه نمایند و از خرید دام های دارای علائم بیماری، کنه و فاقد هویت خودداری کنید.

حسینی اظهار داشت: در روز عید سعید قربان کشتارگاه های دام استان فعال می باشد و از مردم در خواست میشود برای ذبح دام قربانی به کشتارگاه مراجعه نمایند تا ذبح دام قربانی تحت نظر کارشناسان بهداشتی و شرعی صورت پذیرد و از سلامت و حلیت گوشت قربانی مطمئن شوند.

وی عنوان داشت: از ذبح دام در معابر و خیابان ها خودداری نمایید و در صورت ذبح دام در منزل به نکات بهداشتی و شرعی ذبح توجه نمایید و به هنگام ذبح و خرد کردن گوشت از تجهیزات ایمنی مانند دستکش، عینک و ماسک استفاده نمایید گوشت دام قربانی را حتی الامکان قبل از مصرف به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در دمای یخچال (۰ تا ۴ درجه) نگهداری کنید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۶۸


ارسال