رئیس سازمان جمعیت هلال احمر ایرانشهر؛

آسیب دیدگان ناشی از بارندگی در چادرهای امدادی اسکان اضطراری یافتند

27 تير 1400 ساعت 23:51

محمدرضا کرد با بیان این که منازل آسیب دیده ناشی از باران مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: تعدادی آسیب دیده از بارندگی اخیر در شهرستان ایرانشهر در چادرهای امدادی اسکان اضطراری یافتند.


به گزارش عصرهامون محمدرضا کرد، رئیس سازمان جمعیت هلال احمر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به شرایط جوی ناپایدار و بروز حوادث احتمالی اعلام وضعیت هواشناسی به برخی مناطق سیستان و بلوچستان نیروهای امدادگر و نجاتگر و پرسنل شعب جمعیت هلال احمر این استان، به حالت آماده باش در آمدند.

وی افزود: بارندگی چند روز اخیر در شهرستان ایرانشهر موجب تخریب، آبگرفتگی و ترک خوردگی برخی منازل در سطح این منطقه شده بود.

وی اضافه کرد: تعداد ۸ مورد از منازل که دچار آسیب دیدگی شده بودند توسط تیم ارزیاب جمعیت هلال احمر ایرانشهر مورد ارزیابی و بازدید قرار گرفتند که تعداد دو مورد امداد رسانی در بخش مرکزی شهرستان و تعداد ۶ مورد امدادرسانی در بخش بزمان انجام شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: تعدادی چادر امدادی، موکت و اقلام زیستی جهت اسکان اضطراری به آسیب دیدگان ناشی از باران در سطح شهرستان ایرانشهر تحویل داده شد.

وی به فراهم بودن تمامی امکانات و تجهیزات لازم برای امدادرسانی و ارائه خدمات در راستای بروز حادثه احتمالی اشاره کرد و گفت: مردم باید از تردد و اتراق در مسیر رودخانه های محلی به شدت خودداری کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایرانشهر عنوان کرد: درصورت هرگونه حادثه، مردم می توانند با شماره 112 تماس بگیرند تا در سریعترین زمان، امدادرسانی لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 139874

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/139874/آسیب-دیدگان-ناشی-بارندگی-چادرهای-امدادی-اسکان-اضطراری-یافتند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/