شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر 5 هزار انواع تجهیزات ایمنی جاده ای در 3 ماه نخست سال جاری در این استان به سرقت رفته که بیش از 29 میلیارد ریال خسارت برجا گذاشته است .
به گزارش عصرهامون، ایوب کرد با بیان اینکه سرقت علائم ایمنی و تابلوهای هشدار دهنده هزینه سنگینی را برای ایمن سازی مجدد به این اداره کل تحمیل می کند، اظهار داشت: نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده در جاده‌ها یکی از وظایف راهداران است که متاسفانه در هر ماه آمار قابل توجهی از این علامت‌ها همچون نرده پل ,پایه های مسیر نما,تابلوهای اخطاری , انتظامی , اطلاعاتی , صفحه گاردریل و چراغ‌های چشمک زن سولار با تمام متعلقات به سرقت می‌رود.

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه نبود تابلوهای مسیرنما و هشدار دهنده در جاده‌ها رانندگان را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و بعضا باعث بروز حوادث رانندگی می شود این اداره کل سریعا اقدام به جایگزینی علائم سرقت رفته در محورهای مواصلاتی تحت پوشش می کند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: پیگیری های زیادی به ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در جاده ها و تبعات نبود تابلوهای هشدار دهنده توسط این اداره کل تاکنون انجام شده است تا شاهد کاهش این اقدام نامناسب در جامعه باشیم.

وی گفت: همچنین تعدادی از سارقان علائم ایمنی در محورهای مواصلاتی استان با همکاری نیروی انتظامی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

کرد در پایان خاطر نشان کرد: ازکاربران جاده و همچنین شهروندان گرامی تقاضا می شود در صورت مشاهده هرگونه سرقت و یا خرید و فروش علائم و تجهیزات ایمنی جاده ای, مراتب را فورا به پلیس 110 اطلاع دهند یا از طریق تماس با تلفن 141جهت رسیدگی فوری گزارش دهند .
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۸۸۰


ارسال