شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶
مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان:
۵۰ طرح اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید
 
عزیز اله جهان تیغ گفت: ۵۰ طرح اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
به گزارش عصرهامون؛ عزیزاله جهان تیغ، مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان امروز در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: اشتغال پایدار مهمترین مساله توانمندسازی خانواده هاست و به عنوان یکی از ماموریت های اصلی این اداره کل محسوب می شود.

وی با اعلام شعار بهزیستی استان در سال جاری به عنوان ایجاد شغل پایدار برای هر خانواده تحت پوشش اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی به معنای حذف از چرخه حمایتی نیست، گفت: هدف از ایجاد شغل رسیدن به توانمندی اقتصادی قابل قبول برای خانوارهای تحت حمایت است و مددکاران باید تا رسیدن به این مرحله حمایت های مرسوم به ویژه در راستای تداوم اشتغال را انجام دهند. 

این مقام مسئول، ضمن تاکید بر نگاه ویژه به مشاغل بومی منطقه و توسعه بازاریابی الکترونیک ادامه داد: ارتباط موثر با دیگر نهادها و ارگان هایی که توانایی همراهی در مساله تولید شغل می تواند به تجمیع پتانسیل های موجود کمک بسزایی کند.

جهان تیغ بیان کرد: پذیرش فقر از سوی مددجویان تحت پوشش مساله مهم و عامل بازدارنده فرهنگ اشتغال است، متاسفانه شاهد آن هستیم که مددجویان سقف رفاه خود را محدود به امدادهای ماهیانه دولتی کرده اند و پذیرفته اند که هیچ سرنوشتی جز زندگی در فقر برایشان محتمل نیست، مددکاران مراکز مثبت زندگی بعنوان نیروهای صف خدمات بهزیستی در تغییر این نگرش باید نقش فعالی را ایفا نمایند و بسترهای مناسب ایجاد شغل را از طریق فرهنگ سازی و ارائه طرح های مناسب فراهم کنند.

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه در سال گذشته و جاری رشد چشمگیری در ایجاد اشتغال ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی داشتیم که امروز با همت کارگروه اشتغال در سراسر استان تعداد ۵۰ طرح اشتغال با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که موجب شد ۱۱۰ نفر از مددجویان تحت پوشش این اداره کل دارای شغلی پایدار شوند.
 
مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان ضمن ابراز خرسندی از رشد چشمگیر آمار مشارکت خیرین در استان خاطرنشان کرد: در تلاشیم تا پایان سال جاری کلیه مسکن های نیمه تمام مددجویان را با همراهی خیرین را به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۳۷


ارسال