در خطبه های نماز عید قربان مطرح شد؛

فساد ستیزی و عدالت خواهی اولویت کاری دولت سیزدهم/حب و دوستی ریشه دار ترین تعلقات نفسانی است

30 تير 1400 ساعت 9:17

امام جمعه ایرانشهر گفت: حب و دوستی ریشه دار ترین تعلقات نفسانی است که باید انسان با الگو قرار دادن واقعه روز عید سعید قربان از همه آن ها برای رسیدن به کمالات معنوی و خدا به راحتی دست بکشد.


به گزارش عصرهامون، به نقل از پهره، نماز عید سعید قربان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به امامت حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر در مسجد جامع آل رسول (ص) شهرستان اقامه شد.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر با اشاره به این که بهترین توشه تقوا است، بیان کرد: تا دو هفته دیگر شاهد تغییر دولت جدید هستیم و امام جامعه از دولت سیزدهم مطالباتی داشتند که باید به آن ها توجه شود.

وی با بیان اين که دولت سیزدهم دولتی ولایی است، افزود: تنها راه برون رفت از مشکلات و معضلات جامعه پای کار آمدن افرادی است که انقلابی و حزب اللهی باشند.

این خطیب جمعه تصریح کرد: برای حل مشکلات جامعه نیاز به کار جدی بوده و بسیاری از افراد در این مسیر نیاز به خدمت بیشتر دارند و در واقع باید مورد عنایت بیشتری قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: دولت جدید فساد ستیزی و تحقق عدالت را در برنامه کاری خود قرار داده و در اقتصاد نیز نیاز به تولید بیشتر را داریم و به این حوزه باید توجه ویژه شود.

وی عنوان کرد: پنجم مرداد ماه اولین اقامه نماز جمعه بوده و با توجه به این که در ایام کرونا قرار داریم و این موضوع باید مورد عنایت ویژه قرار بگیرد.

بزمانی تصریح کرد: دهه امامت و ولایت از امروز شروع می شود و باید فرهنگ غدیر را ترویج دهیم.

وی عنوان کرد: در روزهای اخیر در فضای مجازی شاهد یکسری تنش ها هستیم که دشمنان بعد از حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب فرد اصلح عزمشان را جزم کردند تا روحیه ملت را تخریب کنند.

امام جمعه ایرانشهر خاطرنشان کرد: عید قربان نماد خواهش ها و تعلقات نفسانی است که باید این روز را الگوی خود قرار دهد و از همه هواهای نفسانی و تعلقات دنیوی دل بکند، در حقیقت حب و دوستی ریشه دار ترین عامل تعلق نفس بوده که حضرت ابراهیم(ع) در آن میدان نشان داد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 139953

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/139953/فساد-ستیزی-عدالت-خواهی-اولویت-کاری-دولت-سیزدهم-حب-دوستی-ریشه-دار-ترین-تعلقات-نفسانی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/