يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۳۷
درگفتگو با یک کارشناس مسائل سیاسی مطرح شد؛
دشمن به دنبال بهره برداری از مشکلات مردم خوزستان /اقدام به موقع سپاه پاسداران خنثی کننده توطئه های دشمن بود
 
علیرضا لطفیان سرگزی مدرس علوم سیاسی و استاد دانشگاه،گفت: دشمنان انقلاب همواره به دنبال بهره برداری از مشکلات مردم هستند که این توطئه هم با اقدام به موقع نیروهای جهادی سپاه و بسیج خنثی شد.
 علیرضا لطفیان سرگزی مدرس و استاد دانشگاه در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، گفت: مجموعه سپاه با تمام قوا به مردم خوزستان در حال خدمت رسانی است در زمان دفاع مقدس بیشترین تلاش را برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  مردم این خطه از کشور داشتند  در پی  به وجود آمدن مشکلات آب استان خوزستان  مجموعه سپاه مانند همیشه در چنین شرایطی وارد میدان شده و در همه زمینه های مختلف از جمله آب رسانی  با لشکری از تانکر ها  را در دستور کار خودشان قرار داده اند .
 
 وی  افزود : در حال حاضر در گروه اول  تانکرها برای آبرسانی به دشت آزادگان رفته اند  و بیش از 500 هزار لیتر آب  در روز فقط برای این بخش در نظر گرفته شده است  اینکه سبز پوشان سپاه پاسداران در شعائر انقلابی ، خودشان را فدایی ملت می دانند  را امروزه  به صورت عملی در استان خوزستان در حال مشاهده هستیم .
 
 این کارشناس سیاسی  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری دررابطه با اینکه یکی از مهمترین مشکلات مردم منطقه گرمای بیش از حد هوا بوده است، اذعان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این رابطه فرمودند که با وجود این گرما مردم حق دارند و مساله بی آبی و تنش آبی خوزستان باید از قبل برنامه ریزی می شد که مردم دچار این مشکلات نمی شدند .
 
 وی با بیان این مطلب که گروه های دیگر تانکر ها  به صورت مداوم در مسیر استان خوزستان است  تا آبرسانی با حجم بالاتری برای مردمی که دچار تنش آبی هستند برسانند، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید در خوستان هرچه سریعتر انجام شود و به صورت مداوم ادامه داشته باشد احیای رودخانه های خشک شده است .
 
 این مدرس دانشگاه تصریح کرد: در مساله خوزستان همه نیروهای امدادی و جهادی ازجمله سپاه به یاری مردم شتافتند و در حال حاضر تنش آبی کاهش بسیار زیادی داشته است در بخش هایی با کمک آب و فاضلاب استان خوزستان  لوله گذاری هایی  در حال انجام است که  مشکلات بی آبی آن مناطق را برای همیشه برطرف کند .
 
 وی بیان کرد: سپاه و بسیج پیشتاز آب رسانی در مناطق کم برخوردار است  در شرایط کنونی  که بحران بی آبی  در بحث آب شرب، آب دام ها، تالاب ها و  کشاورزی تاثیر گذاشته است تلاش فراوان نیروهای جهادی و مسئولین ملی  صورت گرفته است .
 
 لطفیان سرگزی اذعان کرد : دشمن همواره به دنبال کوچک نشان دادن خدمات و کمک ها به مردم آسیب دیده است و به دنبال بهره برداری از معضلات و مشکلات مردم است  و به دنبال شعله ور کردن آتش  نارضایتی از مسئولین هستند که  این خیال باطل را به گور خواهند بود  آنها از ابتدای عمر با برکت انقلاب اسلامی همواره به عناوین مختلف به دنبال توطئه های فراوانی بوده اند که  همیشه با هوشیاری مردم و فداکاری های سربازان اسلام  این توطئه ها یکی پس از دیگری خنثی شده است .
 
 وی افزود : نیروهای سپاه و بسیج مانند همیشه در صف اول امداد رسانی به مردم  در شرایط بحرانی بوده اند  همان گونه که در رابطه با مقابله با ویروس منحوس کرونا سپاه و بسیج  تلاش های فراوانی  در استان سیستان و بلوچستان داشته اند  در بحث رفع تنش آبی استان خوزستان هم  در صف اول  خدمت رسانی به مردم  هستند .
 
 این کارشناس مسائل سیاسی  با اشاره به اقدامات سپاه در زمینه مقابله با کرونا  خاطر نشان کرد: قرارگاه شهید سلیمانی خدمات ارزشمندی را در جهت پیشگیری از ویروس کرونا  در سراسر کشور انجام داده است و در حال حاضر درزمینه ایجاد ایستگاه های آبرسانی ثابت و سیار در بحث کاهش تنش آبی استان خوزستان  کمک های شایانی را داشته است آب رسانی برای آب شرب و دام ها از اولویت ها  برای مردم بود که در حال حاضر  به همت  نیرو های جهادی  با کیفیت بسیار مطلوبی با روحیه انقلابی  انجام می شود هرجایی که نیروهای انقلابی با رویکرد انقلابی ورود کنند  زحمات  و خدمت رسانی در کمترین زمان ممکن محقق خواهد شد.
 
 وی با اشاره به روحیه انقلابی و جهادی نیروهای سپاه و بسیج گفت: دستور فرمانده کل سپاه پاسداران برای کمک رسانی به مردم و اعزام  تانکرهای آب رسانی از کل کشور به این استان قابل تقدیر و تشکر است  این روحیه انقلابی را باید ستود  کشور با همین روحیه انقلابی توانسته است در بین قدرت های جهانی حرف برای گفتن داشته باشد این روحیه بسیجی و خدمت گزاری به مردم  باعث شده است که مردم ببینند که فراموش نشده اند ورفع مشکلات آنها از اولویت های کاری مسئولین کشوری است برای همه نیروهای جهادی  در جهت خدمت گزاری به مردم  آرزوی موفقیت را داریم .
 
 
انتهای پیام /
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۹۹۸۷


ارسال