شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹
تیرانداز المپیکی ایران نتیجه زحماتش را در توکیو گرفت؛
کلهر: طلای تیراندازی در المپیک قابل پیش‌بینی بود/ فروغی شعار خواستن توانستن است را معنا کرد
 
کارشناس تیراندازی کشورمان گفت: موفقیت در تیراندازی شدنیست، چه فروغی 40 ساله باشد و چه جوانان دیگر.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ مسعود کلهر کارشناس و مربی تیراندازی درباره روند رو به رشد یک دهه اخیر تیراندازی در گفتگو با خبرنگار ورزشی دانا ایران اظهار داشت: فروغی شروع خوبی در امسال با قهرمانی در رقابت‌های کرواسی داشت و چون این رقابت‌ها نزدیک به المپیک بود؛ فروغی با موفقیت مستمری که داشت، نتیجه زحمات خود را گرفت. ضمن اینکه او با وجود تحریم‌ها در زمینه سلاح و مهمات که ما را در تنگنا قرار داده بود، توانست رشد خوبی را در این چند ماه اخیر داشته باشد.
وی افزود: با فراهم شدن امکانات، تجهیزات و تمرینات خوب تیراندازان کشورمان توانستیم هر 6 سهمیه المپیک را کسب کنیم که این خود اعتماد به‌نفسی برای فروغی نیز بود. او با اعتماد به‌نفس و تمرینات خوب توانست با شکستن رکورد المپیک در فینال اقتدار و شایستگی‌های خودش را در تیراندازی به نمایش بگذارد.
مربی تیراندازی کشورمان درباره شانس کسب طلا توسط فروغی بیان داشت: این اتفاق قابل پیش بینی بود چون تیراندازی ورزش اعداد و ارقام است و با توجه به رکورد هایی که جواد فروغی در ماه‌های اخیر و هم‌چنین در مرحله مقدماتی المپیک ثبت کرده بود، این انتظار می‌رفت که وی به سادگی طلای المپیک را از آن خود کند. تنها نگرانی ما عدم حضور چینی‌ها که خود در تیراندازی صاحب سبک هستند در رقابت ‌های جهانی بود که خوشبختانه آنها در المپیک نتوانستند کار خاصی از پیش ببرند و مدال برنز را کسب کردند.
کلهر درباره این‌که برای استمرار موفقیت در تیراندازی چه باید کرد اذعان داشت: با قهرمانی امروز فروغی امید در دل باقی تیراندازان کشور تقویت شد که آنها نیز می‌توانند با الگو قرار دادن این قهرمان، توانستن را در خود الگو قرار بدهند. تیراندازان باید تمرینات خود را افزایش دهند تا با وجود سختی‌ها و کمبود امکانات، به مانند فروغی شعار خواستن توانستن است را به معنای واقعی کلمه ادا کنند.
کارشناس تیراندازی ایران درباره جوان‌گرایی در این ورزش تصریح کرد:  با تلاش‌هایی که فدراسیون تیراندازی در زمینه فراهم کردن امکانات و تجهیزات در بحبوحه تحریم ها داشته، با وجود 100 درصدی نبودن امکانات اما امروز فهمیدیم که موفقیت در این ورزش شدنیست، چه فروغی 40 ساله باشد و چه جوانان دیگر. امیدوارم در ماده‌های دیگر نیز شاهد موفقیت ورزشکارانمان باشیم.
او در همین باره خاطر نشان کرد: سن در ورزش تیراندازی تا حدود زیادی بی‌معنی‌ست و محدودیتی برای ورزشکار ایجاد نمی‌کند، آنچه در این ورزش مهم است آمادگی تکنیکی، فیزیکی، تاکتیکی و روحی و روانی‌ست.
وی در انتها  گفت: تنوع در تیراندازی بسیار بالاست. ورزشکاران می‌توانند در دسته های مختلف این ورزش فعالیت کنند و در سنینی که دیگر احساس کردند نمی‌توانند به عنوان یک تیراندازی حرفه ای فعالیت کنند، می‌توانند به سمت مربی‌گری رفته و دیگر جوانان علاقمند را آموزش دهند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۰۵۸


ارسال