«دینامیت» ۵ میلیاردی شد/ اکران آنلاین با «خورشید» جان تازه گرفت

3 مرداد 1400 ساعت 21:30

در شرایط جدید کرونایی که رنگ شهرها کاملا متغیر است و بوی تعطیلی مراکز فرهنگی و سینماها هر لحظه استشمام می شود، فیلم سینمایی «دینامیت» توانست با فروش ۵ میلیاردی خود گیشه را فتح کند و جان دوباره ای به سینماهای در حال ورشکسته بدمد.


به گزارش عصرهامون به نقل از خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شرایط کرونایی کشور هر روز رنگ جدیدی به خود می گیرد و همین باعث شده تا مراکز فرهنگی به خصوص سینماها در شرایط سردرگمی باز و تعطیلی به سر برند؛ در همین اوضاع سینماها در بعضی استان ها باز و دربرخی به تعطیلی کشیده شده و تهران با وجود اوضاع بد کرونایی و تعطیلی 6 روزه آن، سینماها همچنان باز و به کار خود ادامه می دهند.
فیلم هایی که برای اکران نوروزی درنظر گرفته شده بود، با همین روند باز و تعطیلی سینماها فروش چندانی نداشتند تا همان فیلم ها روانه اکران تابستان شوند. با همین دست فرمان عملا هیچ تهیه کننده ای راغب به اکران فیلم خود نمی شد تا شورای صنفی نمایش با اعلام حمایت های مالی خود سعی در تشویق و ترغیب تهیه کنندگان برای اکران جدید داشت.
بسته پیشنهادی اخیر شورای صنفی نمایش در خصوص حمایت از اکران فیلم‌های جدید بدین قرار تعیین شد که به صاحبان فیلم‌های با قابلیت جذب مخاطب که از این پس اکران می‌شوند پس ازآنکه فروش آنها از مبلغ ۲ میلیارد تومان عبور کرد، ۱ میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت شود و پس از فروش ۵ میلیارد تومان، کمک یک و نیم میلیاردی (مجموعاً دو و نیم میلیارد تومان) پرداخت شود.
با پیشنهاد شورای صنفی، سینمایی «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان از 10 تیرماه راضی به اکران در سینماها شد و تاکنون توانسته از مرز 5 میلیارد فروش عبور کند تا از حمایت های سازمان سینمایی برخوردار شود.

فیلم سینمایی «دینامیت» با بازی پژمان جمشیدی، احمد مهران فر، محسن کیایی، نازنین بیاتی و زیبا کرمعلی بدون شک در زمان بدون کرونایی فروش بسیار بالایی در سینماها تجربه می کرد و گواه این مطلب همین فروش 5 میلیاردی فیلم در شرایطی است که بسیاری از مردم ترجیح می دهند در خانه فیلم ببینند و سینما رفتن را برای بعد از ایام کرونا موکول کنند.
فیلم سینمایی «خورشید» مجید مجیدی نیز پس از اکران به نسبت موفق خود (در شرایط کرونایی) با وجود تعطیلی های چندین باره سینماها توانست یک و نیم میلیارد در گیشه فروش کند و راهی اکران آنلاین شود؛ «خورشید» در حالی به تازگی در شبکه نمایش خانگی اکران خود را شروع کرده که از آخرین فیلم با کیفیتی که وارد این بازار خانگی شده بود (شنای پروانه) چند ماهی می گذرد و «خورشید» می تواند رونق دوباره ای به اکران آنلاین دهد.

آمار کامل فروش سینماهای ایران تا ابتدای اول مرداد ۱۴۰۰ به شرح زیر است:
«دینامیت» ۵ میلیارد (۲۲روز/۲۵۰سالن)
«خورشید» ۱ میلیارد و ۵۱۰ میلیون (۱۲۸روز/۲۴۰سالن)
«هفته ای یک بار آدم باش» ۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون (۱۲۱روز/۲۵۰سالن)
«تکخال» ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون (۱۲۱روز/۲۰۰سالن)
«خون شد» ۲۱۶ میلیون (۱۲۱روز/۱۵۰سالن)
«لاله» ۱۰۶ میلیون (۱۲۱ روز/۱۲۰سالن)
«سیاه باز» ۱۰ میلیون (۲روز/۴۰سالن)
انتهای پیام/


کد مطلب: 140074

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/140074/دینامیت-۵-میلیاردی-اکران-آنلاین-خورشید-جان-تازه-گرفت

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/