يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳
در چهارماهه نخست سال صورت گرفت؛
صادرات بیش از 500 هزارتن کالا از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان
 
تیمور باقری ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از صادرات 572 هزار و 331 تن کالا در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان خبر داد.
تیمور باقری در گفت وگو با عصرهامون از صادرات 572 هزار و 331 تن کالا توسط 25 هزار و 4 دستگاه ناوگان باری در چهار ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه این استان خبر داد و بیان کرد: 290 هزار و 777 تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و 281 هزار و 554 تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است.

وی گفت: همچنین در این مدت 209 هزار و 454 تن کالا با 9 هزار و 415 دستگاه از طریق پایانه های مرزی این استان ترانزیت شده است .

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه مواد غذایی، مواد سوختی، گاز مایع، قیر و هیدروکربن عمده کالاهای صادراتی در این مدت بوده اند، افزود: با توجه به اینکه مبادلات تجاری مرزی یکی از شاخص های اصلی در برقراری ارتباط با کشوهای همسایه و توسعه اقتصادی منطقه ای است، این اداره کل به منظور افزایش داد و ستد مرزی و گسترش همکاری متقابل اقتصادی با کشورهای افغانستان و پاکستان طرح جامع توسعه پایانه های مرزی را مورد توجه ویژه قرار داده است.

وی ادامه داد: عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت تخلیه و بارگیری کامیون های صادراتی و ترانزیتی در مرز این استان و کشور افغانستان و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه با هدف تسهیل و سرعت بخشی به جابجایی و تردد مسافران، ترانزیت و حمل و نقل بین المللی کالا توسط این اداره کل در حال انجام است.

باقری اصلی ترین قابلیت توسعه سیستان و بلوچستان را تجارت خارجی، ترانزیت و حمل و نقل عنوان کرد و گفت: در حال حاضر به طور متوسط روزانه 570 دستگاه کامیون در پایانه مرزی میلک و میرجاوه تردد می‌نمایند که این امر نشان از اهمیت این مرزها با وجود شیوع ویروس کرونا دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۰۹۵


ارسال