شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: زندگی گهربار ائمه اطهار بهترین چراغ راه و راهنمادر مسیر زندگی است برای تمام مسلمانان و حتی کسانی که به دنبال رستگاری و پیشرفت هستند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری کارشناس امور مذهبی در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: امام دهم شیعیان، همانند پدر و اجداد بزرگوارشان تحت نظر حکومت های جبار و ستمگر بودند، به نحوی که حکام عباسی از فعالیت حضرت امام هادی (ع) جلوگیری می کردند.

وی افزود: وجود مبارک آن حضرت همانند نیاکان پاکش ، سرشار از علم و دانش گسترده بود، علم و شناخت نسبت آن از ستون های اصلی و اساسی امامت در طول حیات ائمه اطهار (ع) به شمار رفته و به عنوان یکی از ملاک های مطمئن و روشن که در دسترس همه مردم و به ویژه مسلمانان قرار داشت.

وی با بیان اینکه  سراسر زندگانی امام دهم شیعیان، سرشار از خیر، نیکی و همچنین صلاح و رستگاری است، خاطرنشان کرد: زندگی گهربار ائمه اطهار بهترین چراغ راه و راهنمادر مسیر زندگی است برای تمام مسلمانان و حتی کسانی که به دنبال رستگاری و پیشرفت هستند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: ما مسلمانان و به ویژه شیعیان باید به صورت عملی، زندگانی ائمه اطهار (ع) را الگوی عملی خود قرار دهیم تا به صلاح و رستگاری برسیم.

وی ادامه داد:امام هادی (ع) علی رغم اینکه همواره تحت نظر حکام عباسی بودند اما هیچگاه از سعی و تلاش برای هدایت و رهبری معنوی مسلمانان و به ویژه شیعیان دست برنداشتند، ایشان با تربیت شاگردانی و دیدارهایی که با افراد خاص داشتند ، توانستند با مردم و شیعیان ارتباط برقرار کنند و زمینه هدایت آنان از این طریق انجام می شد.

بامری اذعان کرد: حکام عباسی که از وجود امام هادی (ع) و فعالیت آن حضرت در جهت روشنگری و پیشرفت علمی مسلمانان عصبانی بودند، نقشه شهادت ایشان را عملی کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۱۰۱


ارسال