شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خبر داد؛
افزایش توان انجام روزانه یک هزار تست پی سی آر کووید ۱۹ در آزمایشگاه مولکولی
 
کامران ‌کردی گفت: توسعه تجهیزات پزشکی می تواند باعث تسریع در تشخیص بیماری و درمان آن شود که جزو اولویت های اصلی ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.
به گزارش عصرهامون کامران کردی، رئیس دانشگاه علومپزشکی ایرانشهر در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: با شروع همه گیری کووید ۱۹ در جهان، از ابتدای سال ۱۳۹۹ آزمایشگاه مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در شهرستان جهت تشخیص مولکولی این بیماری به روش پی سی آر با ظرفیت ۱۰۰ تست روزانه راه اندازی و شروع به فعالیت کرد.

وی افزود: با توجه به شیوع گسترده این بیماری در کشور و علی الخصوص حوزه ی تحت پوشش علوم پزشکی ایرانشهر، تجهیزات لازم جهت انجام بیش از 10 برابر یعنی یک هزار تست در روز برای آزمایشگاه فراهم شده و در کنار وجود کارشناس و نیروهای توانمند آزمایشگاهی، آماده ی ارائه خدمات تشخیصی به شهروندان است.

این مقام مسئول تصریح کرد: نمونه گیری گسترده باعث شناسایی افراد مثبت با علائم، بدون علائم و قرنطینه شدن آن ها می شود که این مسئله از مهم ترین راه های قطع کردن زنجیره ی انتقال این بیماری در بین مردم و شهر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطر نشان کرد: این تجهیزات شامل ۲ دستگاه استخراج نوکلئیک اسید و یک دستگاه ماشین ریل تایم پی سی آر با ارزشی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال است که پس از رفع شدن بحران کووید ۱۹ جهت تشخیص بیماری های مختلف عفونی و همچنین بدخیمی ها به کار گرفته خواهد شد.

وی بیان کرد: توسعه تجهیزات پزشکی می تواند باعث تسریع در تشخیص بیماری و درمان آن شود که جزو اولویت های اصلی ما در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۱۱۵


ارسال