يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مديريت حوادث و فوریت های پزشکی ایرانشهر؛
بیمار اعزام شده وضعیت مطلوبی نداشته است/نیاز مبرم شهرستان های سرباز و راسک به آمبولانس
 
نادر ستوده گفت: بیمار اعزام شده از کلات توسط آمبولانس از وضعیت عمومی مطلوبی برخوردار نبوده و ۸۰ درصد ریه های وی را به دلیل بالا بودن سن ویروس کرونا درگیر کرده بود.
به گزارش عصرهامون نادر ستوده، سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مديريت حوادث و فوریت های پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره با اشاره به تماس روز گذشته یکی از شهروندان کلات با اورژانس ۱۱۵ در زمینه داشتن بیمار بدحال و فوت او بیان کرد: با توجه به‌ این که مریض ذکر شده مبتلا به بیماری کرونا بوده و دارای شرایطی چون سن بالا و ضریب هوشیاری ۵، و ۸۰ درصد ریه های وی توسط ویروس کووید ۱۹ درگیر شده بود و وضعیت مطلوبی نداشت بعد از ویزیت پزشک با آمبولانسی از ایرانشهر که در اختیار شهرستان سرباز قرار داده بودند منتقل می شود.

وی افزود: این آمبولانس پشتیبان بوده و ۱۰۰ متری که از شهر فاصله می گیرد، دچار نقص فنی می شود.

ستوده تصریح کرد: سپس به محض بروز نقص فنی در آمبولانس اعزامی، آمبولانس از پایگاه بعدی درخواست می شود و تا رسیدن آمبولانس پشتیبان مریض فوت می کند و بعد آن مجدد وی را برگشت می دهند.

وی خاطرنشان کرد: سپس در درمانگاه توسط پزشک حاضر عمل احیاء انجام می شود اما متأسفانه فرد مذکور فوت کرده بود.

باین مقام مسئول خاطرنشان کرد: در آمبولانس های شهرستان سرباز نقص فنی و خرابی وجود دارد و جهت دریافت آمبولانس جدید اقداماتی انجام شده است.

وی گفت: با توجه به این که شرایط جدید به گونه ای است که اجازه وارد کردن آمبولانس جدید داده نمی شود و به همین دلیل باید همین آمبولانس ها را تعمیر واستفاده کنیم و این ناوگان ها را روی پا نگه داریم.

وی با اشاره به این که علت فوت بیمار بدحالی او گزارش شده، عنوان کرد: به علت خرابی آمبولانس در شهرستان های راسک سرباز در راستای اعزام بیماران دچار مشکل هستیم و اکنون تلاش ما این است که هر چه زودتر تعمیرات آمبولانس ها را انجام دهیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۱۷۸


ارسال