يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
افزایش 9 دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی
 
امروز قیمت طلا به علت پایین نگه داشتن نرخ بهره در آمریکا و نیز کاهش ارزش دلار به کمترین میزان طی دو هفته گذشته، 9 دلار در هر اونس افزایش یافت.
به گزارش عصرهامون به نقل از خبرگزاری فارس، امروز قیمت فلز زرد در بازارهای جهانی به دلیل عدم تمایل بانک مرکزی آمریکا به تغییر نرخ بهره در این کشور، با افزایش مواجه شد، البته کاهش ارز دلار نیز به افزایش قیمت طلا کمک کرد.

امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی 9.1 دلار در هر اونس افزایش یافت و به قیمت 1816.6 دلار معامله شد، قیمت این فلز امروز در کمترین زمان 1814.7 دلار و در بیشترین زمان به قیمت 1819.5 دلار به فروش رفت, قیمت این فلز گرانبها امروز نسبت به یک ماه گذشته 56 دلار افزایش داشت اما در مقایسه با یک سال گذشته 153 دلار کاهش داشت.

در گروه سایر فلزات گرانبها نیز قیمت نقره 35 سنت افزایش داشت و هر اونس از این فلز به قیمت 25.9 دلار به فروش رفت، فلزات پلاتینوم و پالادیوم نیز افزایش هایی به ترتیب 8 و 22 دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت: «پس از اینکه جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا، لحن بسیار ملایمی در باره افزایش نرخ بهره در این کشور از خود نشان داد، سرمایه گذاران به سمت فلز زرد روی آوردند که قیمت را در بازار بالا کشید.»و اکنون سرمایه گذاران فلز زرد آمارهای بیکاری آمریکا را برای تصمیم گیری روی فلز زرد رصد می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش ارزش دلار نیز عامل دیگری برای افزایش تند طلا در بازار شده است.

رئیس فدرال رزرو آمریکا گفت: « ارزش شاخص دلار به کمترین میزان دو هفته گذشته رسیده و از آنجایی که کاهش ارزش دلار، طلا را برای خریداران با دیگر ارزها ارزانتر می کند، باعث افزایش تقاضا و افزایش قیمت شده است.»

تحلیلگران می گویند: « نقطه مقاومت طلا در هفته آتی روی رقم 1830 تا 1840 دلار در هر اونس خواهد بود.»

شورای جهانی طلا هم گفته است، تقاضا برای طلا در نیمه دوم امسال به دلیل خرید از سوی بانک مرکزی و سرمایه گذاران به بیشترین سطح سه ماهه رسیده است.

در بازار آتی آمریکا هم نرخ طلا با 0.9 دلار افزایش به قیمت 1815 دلار در هر اونس معامله شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۲۲۱


ارسال