جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۰۵
بساط انزجار در فوتبال برچیده می شود
عزیزی خادم: یک کمیته قوی به شدت در حال کار کردن روی VAR هستند/ ظرف یک هفته آینده میزبانی ایران تعیین تکلیف خواهد شد
 
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بساط بدعت آفرینی و انزجار در فوتبال برچیده می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از راه دانا؛ شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در حاشیه قهرمانی پرسپولیس اظهار داشت: قهرمانی پرسپولیس در لیگ را تبریک می‌گویم و از همه اصحاب رسانه، دست اندرکاران برگزاری و باشگاه‌ها هم تشکر می‌کنم. دوستان ما در سازمان لیگ سال سختی را پشت سر گذاشتند. بخشی از لیگ امسال ما با لیگ قهرمانان و بازی‌های تیم ملی تقارن پیدا کرده بود. ما در لیگ قهرمانان نمایندگان شایسته‌ای داریم که امیدوارم بتوانند نتایج در خور شأن فوتبال ایران کسب کنند.
وی ادامه داد: مسابقات که به پایان رسید، شروعش با فدراسیون جدید نبود و یک سوم آن در فدراسیون ما برگزار شد. شاهد یکسری اتفاقات در لیگ‌های متعدد بودیم. یکی از مهم‌ترین مسائل این فدراسیون و چیزی که باید به آن توجه جدی کنیم، نهادینه کردن انضباط و استمرار بر عدالت است. باید خودمان را با روند عدالتی فدراسیون منطبق کنیم.
رئیس فدراسیون گفت: دیدید لیگ دسته دوم به خاطر نتایج رقم‌خورده، تعلیق شده است. ما مصلحت عامه را بر مصلحت‌اندیشی ترجیح می‌دهیم و فدراسیون قطعا در لیگ آینده به مسیری خواهد رفت که خیلی از این حواشی را جمع کند تا بتوانیم آن چیزی که شأن و شایسته فوتبال کشور است، آن نگاه تمدنی و فرهنگ اسلامی را ادامه دهیم. برای ما مسائل اخلاقی و انضباطی بسیار مهم است. از ارکان قضایی فدراسیون حمایت ویژه‌ای خواهیم کرد.
وی گفت: یک بخش از کار فدراسیون اصلاح ساختار است. در مسیر قوانین انضباطی قطعا محکم‌تر و مستحکم‌تر خواهیم بود و در لیگ آینده به‌روزتر خواهیم بود، چون اتفاقاتی که در این مدت در فوتبال کشور شاهد آن بودیم، زیبنده نبود. امیدواریم با نگاه جدی‌تر و قوی‌تر بتوانیم فضا را مدیریت و برنامه‌ریزی کنیم. قطعا در آینده با هر بی‌نظمی برخورد خواهیم کرد و کسانی که بخواهند انزجار تولید کنند و بخواهند بدعت‌آفرین باشند، مطمئن باشند این بساط برچیده خواهد شد. قطعا فدراسیون فوتبال اغماض و مماشات نخواهد کرد.
عزیزی خادم در مورد اینکه VAR چه زمانی در فوتبال ما خواهد آمد، عنوان کرد: یک کمیته قوی را که فغانی هم عضو آن است، مامور کرده‌ایم. به شدت در این مورد در حال کار کردن هستند. بخشی از آن دست ماست و بخشی هم به تحریم‌ها بازمی‌گردد.
رئیس فدراسیون در مورد میزبانی تیم ملی در راه جام جهانی گفت: ما منتظر و مترصد گرفتن میزبانی هستیم. این موضوع ظرف یک هفته آینده تعیین تکلیف خواهد شد. تمام رایزنی‌ها و مکاتبات را انجام داده‌ایم. از تمام ظرفیت‌مان برای انجام بازی‌ها به صورت رفت و برگشت استفاده می‌کنیم. اگر هم باز به صورت متمرکز باشد، برنامه خودمان را خواهیم داشت.
وی در مورد اینکه بازی دوستانه خواهیم داشت، گفت: این موضوع را باید سرمربی تیم ملی اعلام کند. اگر سرمربی برنامه‌اش را بگوید، ما هم طبق برنامه عمل خواهیم کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۲۵۲


ارسال