يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ,26 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۲
در چهار ماه نخست سال انچام شد؛
افزایش ۱۳ درصدی جابجایی کالا در سیستان و بلوچستان/فرآورده های نفتی وسیمان عمده کالاهای صادر شده
 
محمد یاسین احمدیان،رئیس اداره حمل ونقل کالا اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای سیستان و بلوچستان از افزایش ۱۳ درصدی جابجایی کالا در استان طی چهار ماه نخست سال خبر داد.
محمد یاسین احمدیان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: در چهار ماه نخست سال یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۶۰تن کالا با ۸۳ هزار و ۱۸۱ سفر باری توسط ناوگان باری در این استان حمل شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۳ درصدی در تناژ کالا و هشت درصدی درتعداد سفر را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ۶۹ شرکت حمل ‌و نقل داخلی شمال استان کالاهای این مدت را جابجا کرده‌اند، افزود: فرآورده های نفتی، سیمان و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده در این مدت را تشکیل می دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: با وجود شیوع ویروس کرونا با تلاش فعالان عرصه حمل کالا در استان و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکنون خللی در جابجایی کالاهای مصرفی و اساسی مردم به وجود نیامده است.

رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در ادامه از صدور ۱۱۱ فقره کارت هوشمند رانندگان و ۴۰ فقره کارت هوشمند ناوگان باری دراین مدت خبر داد و اذعان کرد: بر اساس دستورالعمل سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کارت هوشمند رانندگان حمل ‌و نقل جاده‌ای کالا و مسافر به صورت غیر حضوری تمدید می‌شود.

احمدیان در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر هشت هزار و ۴۶۲ نفر راننده، ۶ هزار و ۳۲۴ ناوگان باری، سه پایانه بار، ۲ انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و ۲انجمن صنفی کارگری رانندگان باری در بخش حمل و نقل عمومی جاده ای داخلی کالای تحت پوشش این اداره کل فعالیت می کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۲۷۲


ارسال