انعقاد قرارداد ۳۰ میلیارد تومان پروژه نگهداری راه های روستایی در شهرستان بندری چابهار

9 مرداد 1400 ساعت 11:26

رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان از انعقاد قرار داد افزون بر ۳۰ میلیارد تومان پروژه حوزه نگهداری راهها در مناطق روستایی در شهرستان بندری چابهار همزمان با سالجاری خبر داد.


به گزارش عصرهامون، نوید امیریان با اشاره به اهمیت راه‌ها به عنوان سرمایه‌های ملی اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های منابع مالی، این اداره کل با صرف هزینه کمتر حفظ و نگهداری وضعیت راه‌های موجود و بهسازی آنها را در شهرستان های مختلف جنوب استان بویژه چابهار در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی ادامه داد: در این راستا روکش آسفالت راه روستایی بلنگی_ عورکیتلنگ، احداث پل های فتحعلی و دج ها بخش‌پیر سهراب و همچنین لکه گیری و روکش آسفالت محور روستایی دمبدفصفرزهی در  حوزه شهرستان چابهار مورد توجه این اداره قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین قرار داد احداث آبروها و آبنما در محورهای روستایی صفر زهی_ دمبدف و پلان در حوزه شهرستان چابهار توسط این اداره منعقد گردیده است که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات تا پایان سال شاهد بهره برداری آنها باشیم.

رییس اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: طول راههای تحت این اداره کل افزون بر ۱۲ هزار کیلومتر است که حدود ۷۰ درصد آنها  را راه های روستایی تشکیل می دهند که براثر بارندگی های سیل آسا  در فصول مختلف سال همواره آسیب جدی به آنها وارد می شود.

امیریان بیان اینکه حمل و نقل ایمن، سریع و باصرفه مستلزم بسترسازی و ایجاد راه است افزود: این اداره‌کل با وجود همه مشکلات اعتباری تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت راه‌های روستایی بکار بسته بطوری که در سال‌های اخیر با همت مضاعف علاوه‌بر ساخت راه‌های روستایی، اقدام به روکش آسفالت و لکه گیری محورها برای تردد ایمن روستاییان گرامی منطقه نموده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 140281

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/140281/انعقاد-قرارداد-۳۰-میلیارد-تومان-پروژه-نگهداری-راه-های-روستایی-شهرستان-بندری-چابهار

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/