در راستای جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی صورت گرفت؛

هلاکت یک قاچاقچی در درگیری پلیس با باند قاچاق مواد به مرکز کشور/کشف ۴۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در جنوب شرق

10 مرداد 1400 ساعت 11:19

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت یک قاچاقچی، دستگیری ۳ سوداگر مرگ و کشف یک تن و ۲ کیلوگرم مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقچیان مسلح خبر داد و گفت: بیش از ۴۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق طی یک هفته در جنوب شرق کشف شد.


سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: شب گذشته در عملیات تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان های خاش و ایرانشهر، طی درگیری سنگین مسلحانه با اعضای باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی، یک سوداگر مرگ به هلاکت رسید و ۳ قاچاقچی مواد مخدر دیگر نیز دستگیر شدند.

وی با بیان این که قاچاقچیان قصد قاچاق مواد را به نقاط مرکزی کشور داشتند، افزود: در این عملیات ۳ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ از قاچاقچیان توقیف و در بازرسی از آنها، مقدار یک تن و ۲ کیلو گرم تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاش با ۳۱ عدد فشنگ جنگی و یک دستگاه بی سیم دستی کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: هفته گذشته طرح مبارزه با قاچاق سوخت، با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمايه های ملی در سیستان و بلوچستان اجرایی و با شناسایی و تخریب ۳ محل دپوی سوخت و در بازرسی از ۳ دستگاه تریلی سوخت کش و ۵ دستگاه اتوبوس دارای باک اضافی، ۴۲۰ هزار و ۸۶۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه قانونی توزیع کشف شد.

وی ادامه داد: از این میزان ۱۷ هزار و ۳۹۵ لیتر گازوئیل، ۳۹هزار و ۴۸۵ لیتر بنزین، ۶۱ هزار و ۲۱۰ لیتر نفت سفید،۳۰هزار لیتر قیر و ۲۷۲ هزار و ۷۷۰ لیتر سایر فرآورده های نفتی بود که توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی و دیگر رده های عملیاتی استان کشف شد.

طاهری اضافه کرد: همچنین ۸ دستگاه تریلی و اتوبوس حامل سوخت قاچاق توقیف و در این رابطه ۳۱ فرد متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی با اشاره به برخورد قاطعانه نيروی انتظامي با قاچاق کالا و سرمايه های ملی، خاطرنشان کرد: مقابله با پديده قاچاق که ضمن ضربه زدن به اقتصاد کشور زمينه ساز جرايم ديگري در سطح جامعه مي شود، يکی از اولويت های پليس به شمار می رود.انتهای پیام/


کد مطلب: 140312

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/140312/هلاکت-یک-قاچاقچی-درگیری-پلیس-باند-قاچاق-مواد-مرکز-کشور-کشف-۴۲۰-هزار-لیتر-سوخت-جنوب-شرق

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/