جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰
معاون اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان
​نام نویسی ۳۹۶۳‌ نفر در آزمون های ورود به حرفه مهندسان ساختمان
 
ابوالفضل مهدیار گفت: سه هزار و ۹۶۳ نفر در سیستان و بلوچستان در آزمون های ورود به حرفه مهندسان، کاردان های فنی، معماران تجربی و کارشناسان ماده ۲۷ نام نویسی کردند.
ابوالفضل مهدیار، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سه هزار و ۹۶۳ نفر در استان در آزمون های ورود به حرفه مهندسان، کاردانهای فنی، معماران تجربی و کارشناسان ماده ۲۷ نام نویسی کردند.

وی اظهار کرد: متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت، اجرا، طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان و ارزیابی و طرح و اجرای بهسازی) تاسیسات مکانیکی (طراحی، نظارت و اجرا)، تاسیسات برقی (طراحی، نظارت و اجرا)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک و همچنین رشته‌های کاردانی شامل معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات مکانیکی و برقی نیز به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی و کارشناسان ماده ۲۷ نام نویسی کردند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده مقرر است این آزمون به طور همزمان با سراسر کشور از ۱۳ تا ۱۵ مردادماه سال جاری برگزار شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: از مجموع شرکت کنندگان در این آزمون سه هزار و ۱۴۸ نفر را آقایان و ۸۱۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

مهدیار با بیان اینکه بیشترین شرکت کنندگان این آزمون با ۲ هزار  ‌نهصد و ۳۴ نفر به شهرستان زاهدان اختصاص دارد، تصریح کرد: در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فواصل اجتماعی و رفاه حال شرکت کنندگان همچنین با توجه به تعداد داوطلبان در هر شهر، محل برگزاری آزمون در سه شهرستان زاهدان، ایرانشهر و چابهار تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه مهندسانی که سه سال از اخذ مدرک تحصیلی آنان گذشته باشد شرایط حضور در آزمون ورود به حرفه مهندسی را دارند، تاکید کرد: حد نصاب قبولی در تمامی آزمونها کسب حداقل ۵۰ درصد نمره کل و حد نصاب قبولی آزمون کارشناسی ماده ۲۷ کسب حداکثر ۷۰ درصد نمره کل است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، پروانه اشتغال به کار صادر می شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۳۳۰


ارسال