جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ,24 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
عبدالرسول خدمتی گفت: واکسن‌ کرونا با میزان ایمنی بخشی که دارد بعد از تزریق واکسن افراد از خطر مرگ بیماری کووید۱۹ نجات پیدا می‌کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، عبدالرسول خدمتی؛ رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در جلسه بررسی وضعیت واکسیناسیون کووید۱۹ در شهر پلان بیان کرد: با توجه به خودکفا بودن کشور ما در زمینه واکسن کرونا مردم نسبت به دریافت واکسن خود اقدام کنند که این امر باعث بهبود یافتن وضعیت فعلی و کمتر شدن آمار مرگ و میر ها می‌شود.
 
وی افزود: در حال حاضر بیشترین آمار مرگ و میر ها در افراد بالای ۵۰سال اتفاق می افتد که همین افراد نسبت به دریافت واکسن خود مقاومت و باعث مشکلات فراوانی می‌شوند.
 
رئیس مرکز بهداشت چابهار تصریح کرد: با شایعه هایی که در فضای مجازی در مورد واکسن کرونا بوجود آمده و این شایعات هیچگونه واقعیتی در سطح جامعه نداشته و باعث ترغیب شهروندان به عدم تزریق واکسن می‌شوند.
 
وی تأکید کرد: تا به امروز واکسن کرونا هیچ عارضه‌ای در ارتباط با مرگ و میر نداشته و کسانیکه هم تا به امروز این واکسن را دریافت کرده اند هیچگونه مشکلی در این خصوص ندارند.
 
خدمتی ادامه داد: برای اینکه ما دیگر شاهد مرگ و میر در زمینه با بیماری منحوس کرونا نباشیم حتماً نسبت به دریافت واکسن خود طبق گروه های هدفی که وزارت بهداشت اعلام میکند اقدام کنیم.
 
وی اذعان کرد: در بعضی از روستاهای حوزه شهرستان چابهار بعلت مانع گذاشتن بعضی از شوراها و دهیاران باعث عدم پیشرفت واکسیناسیون شده ایم با اینکه ما از آنها انتظار داریم با کارشناسان بهداشتی همکاری کنند تا هر چه زودتر آمار مرگ و میر ها کاهش یابد و ایمنی جامعه به حد نصاب خود برسد.
 
خدمتی گفت: با توجه به اینکه حوزه مقاومت بسیج شهر پلان کمک های فراوانی در زمینه بهداشتی از قبیل طرح کشوری شهید حاج قاسم سلیمانی با مرکز بهداشت تعامل داشته امیدواریم در زمینه واکسیناسیون هم همکاری لازم را با کارشناسان بهداشتی داشته باشد.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: در سطح کشور استقبال زیادی از دریافت واکسن کووید۱۹ می‌شود که باعث تشکیل شدن صف های طولانی هم شده است اما در سیستان و بلوچستان با اینکه پرسنل بهداشتی به درب منازل هم مراجعه می‌کنند مردم هیچگونه استقبالی نمی‌کنند که از همه مسئولین درخواست داریم نسبت به این موضوع روشنگری کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۳۳۳


ارسال