شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کشف ۲۱ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال در جنوب شرق/دستگیری ۳ سوداگر مرگ قبل از قاچاق مواد مخدر به عمق کشور
 
سردار احمد طاهری از کشف ۲۱ دستگاه ماینر استخراج غیر مجاز ارز دیجیتال در بازرسی از یک واحد صنفی در زاهدان خبر داد و گفت: ۳ سوداگر مرگ در میرجاوه و زابل دستگیر شدند.
سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد:  در پی دریافت گزارشی مبنی بر استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در یک واحد صنفی در زاهدان، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس قرار گرفت.
 
وی افزود: ماموران با هماهنگی قضائی به محل اعزام شدند و در بازرسی محل  ۲۱ دستگاه ماینر قاچاق را که به صورت مخفیانه راه اندازی شده و در حال استخراج ارز دیجیتال بود، به همراه ۱۲ دستگاه بی سیم دستی فاقد مجوز کشف کردند. 

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به این که کارشناسان ارزش دستگاه‌ های کشف شده را بالغ بر ۲ میلیارد ریال برآورد کرده اند، اظهار کرد: در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری ۳ سوداگر مرگ در میرجاوه و زابل

وی در ادامه از دستگیری ۳ سوداگر مرگ و کشف ۳۳۸ کیلو مرفین و تریاک توسط تکاوران پلیس میرجاوه و زابل خبر داد و گفت: این باند قاچاق قصد جابجایی محموله مواد افیونی را از شهرستان های میرجاوه و زابل به عمق کشور داشتند. 

طاهری افزود: روز گذشته این قاچاقچیان در حوالی یکی از روستاهای منطقه روئیت شدند و قبل از انتقال مواد از محل دپو به عمق کشور ۳ قاچاقچی به همراه یک دستگاه تلفن همراه، یک عدد کیف حاوی مدارک دستگیر شدند. 

به گفته وی، در این عملیات و در بازرسی از محل دپوی قاچاقچیان ۲۸۵ کیلو گرم تریاک و ۵۳ کیلو گرم مرفین کشف و متهمان به مراجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۰۳۳۷


ارسال