سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۷
معاون اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
صدور سند مالکیت برای بیش از ۱۶۴۸ هکتار از اراضی دولتی زاهدان
 
مرتضی مقدسی گفت: سند مالکیت برای بیش از هزار و ۶۴۸ هکتار از اراضی دولتی شهر زاهدان صادر شد.
مرتضی مقدسی، معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون از صدور سند مالکیت افزون بر یک هزار و ۶۴۸ هکتار از اراضی واقع در حریم شهر زاهدان بنام دولت همزمان با هفته دولت خبر داد.

وی اظهار کرد: در ادامه نهضت مستندسازی اراضی دولتی محدوده و حریم شهرهای استان و پیرو تحویل اراضی ملی از اداره کل منابع طبیعی با تلاش و پیگیری مستمر حوزه معاونت املاک و حقوقی این اداره کل  سند مالکیت بیش از یک هزار و ۶۴۸ هکتار زمین از ۲ مرتع لار شمالی و جنوبی واقع در حریم جدید زاهدان(حدفاصل فرودگاه تا کمربندی زاهدان میرجاوه) به نام دولت صادر و تحویل اداره کل شد.

وی تاکید کرد: شفافیت امور ثبتی، پیشگیری از جعل اسناد مالکیت و ارائه خدمات بهینه توام با سرعت، دقت و کیفیت به شهروندان از دیگر نتایج صدور این اسناد است.

معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان مستندسازی املاک و اراضی ملی را یکی از راهکارهای حفاظت و صیانت از املاک دولتی عنوان کرد و افزود: اخذ اسناد تک ‌برگ در راستای ماده ۲۱۱ برنامه پنجم توسعه جهت اجرای طرح کاداستر ملی با همکاری ادارات ثبت و تشکیل بانک اطلاعاتی متقن بر پایه سرشماری مجدد اراضی دولت انجام می‌شود.

مقدسی خاطرنشان کرد: مهمترین رسالت حوزه املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی حفظ و حراست از اراضی دولتی و دفاع از حق و حقوق دولت جهت بکارگیری این ظرفیت برای توسعه استان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۱۹۸


ارسال