دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی جعفری گفت:گویا شهرستان دلگان از سوی مسئولان استان سیستان و بلوچستان فراموش شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین یحیی جعفری در خطبه های این هفته مرکز شهرستان دلگان، گفت: ما در این دنیا فانی هستیم، و‌ همانطور که خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده به سمت او باز می گردیم.

وی با اشاره به اینکه از لحظه مرگ در قرآن کریم با تعابیر مختلفی یاد شده است، تصریح کرد: این حسرت از دادن مال و اموال در لحظه مرگ به انسان هجوم می آورد.

امام جمعه موقت دلگان به سالگرد وفات مرحوم آیت الله طالقانی اشاره کرد و افزود: این شخصیت فردی انقلابی که قبل از انقلاب شکنجه و زندانی شد و نسبت به خدمت گذاری به مردم حساس بود.


حجت‌الاسلام جعفری ادامه داد: مرحوم طالقانی این شخصیت مبارز قبل از انقلاب از سوی امام خمینی (ره)، به ابوذر زمان خطاب شده است.

امام جمعه موقت دلگان در ادامه به اوضاع افغانستان اشاره و ادامه داد: اوضاع کنونی و ناامنی های آن افغانستان نتیجه حضور و اشغال بیست ساله این کشور توسط آمریکا است.

وی گفت: آمریکا در خروج غیرمسئولانه اش از افغانستان نشان داد که خون مردم این کشور برایش اهمیتی ندارد، از نظر جمهوری اسلامی باید دولتی روی کار بیایید که مردمی و حاصل هم اندیشی تمام گروه های افغانستانی باشد.

حجت الاسلام جعفری در پایان خاطرنشان کرد: گویا شهرستان دلگان از سوی مسئولان استان سیستان و بلوچستان فراموش شده است، اغلب ادارات و نهادهای این شهرستان با کمبود امکانات مواجه هستند و مردم انتظار دارند که مشکلات این منطقه برطرف شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۳۰
مرجع : عصرهامون


ارسال