دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
آیت الله محامی امام جمعه زاهدان گفت: همراهی قوای سه گانه حمایت مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه سرمایه های بزرگی برای دولت بوده و حجت را بر مسئولان تمام کرده است و باید جهت خدمت بیشتر به مردم و رفع مشکلات تلاش کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: زنده نگاه داشتن یاد پیامبر و ائمه اطهار از راه های حصول تقواست ایام ماه صفر و عزای اهل بیت پیغمبر هستیم امروز به روایتی میلاد امام باقر(ع) است اما اندوه عزای امام حسین و اهل بیت فضای این ماه را حزن آلود کرده است.

وی افزود: مصیبتهایی بر کاروان اسرا بعد شهادت امام حسین(ع) آمد و رنج های بیشماری بر این خاندان گذشت و هنگامی که از امام سجاد(ع) پرسیدند کجا بر شما سخت تر گذشت فرمودند شام و توهین هایی که مردم قدر ناشناس آن بر خاندان پیامبر روا داشتند و توهین هایی که بر اهل بیت کردند.

وی خاطرنشان کرد: براساس روایتی از پیغمبر اکرم (ص) که فرمود برای کشته شدن امام حسین(ع) و شهدا حرارتی در قلوب مومنان است که هرگز سرد نخواهد شد و دلها مشتاق او هستند و راه و رسم او را به پا می دارند و امروز در کشورهای اسلامی شاهد برپایی مراسم عزای امام حسین (ع) با وجود همه محدودیتهای کرونایی برگزار شد.

لزوم استفاده از ظرفیت خیران و مشارکت های مردمی در کمک های مومنانه

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: همه ائمه اطهار در رسیدن به خداوند باب هستند اما فرموده اند درب و راه امام حسین (ع) وسیع تر است همه ائمه اطهار کشتی نجات هستند اما بیان کردند که اباعبدالله الحسین سریعتر به ساحل نجات رهنمون می کند و چه بسیار افرادی که به خاطر امام حسین (ع) با خدا آشتی می کنند و با شرکت در مراسم عزا به راه خدا می آیند و نقطه عطفی در زندگی آنها ایجاد می شود و به ساحل نجات می رسند به همین دلیل مراسم عزای حسینی با شور بیشتر باید تداوم یابد.

وی ادامه داد: اربعین حسینی را در پیش داریم و سهمیه کمی را دولت عراق از طریق هوایی درنظر گرفته است امیدواریم که این سهمیه افزایش یابد و مردم بتوانند بیشتر و با هزینه کمتر از زیارت بهره مند شوند اما اگر هم راه بسته و محدود باشد زائران مشتاق اباعبدالله توفیق تشرف پیدا نکنند می توانند از طریق زیارت از راه دور و اقتدا به سیره امام حسین(ع) و امام حسن(ع) به ثواب آن دست یابند.

وی اذعان کرد: مردم می توانند با تلاش برای رسیدگی به مشکلات نیازمندان و عزاداری و حضور در نهضت کمک مومنانه که رهبر انقلاب تاکید داشتند دراین مهم حضور یابند و به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا کمک کنند همان طور که مردم در ایام عاشورا به نیت امام حسین(ع) خون می دهند در این ایام نیز با همکاری با گروه های جهادی می توانند به نیازمندان و مبتلایان به کرونا کمک کنند‌.

وی تصریح کرد: مردم و نهادهای مختلف تلاش فراوانی در نهضت کمک مومنانه داشتند که باید از این خدمات قدردانی کرد از گروههای جهادی طلاب که در امر دفن اموات کرونایی مشارکت داشتند و احکام شرعی را به درستی انجام دادند تشکر می کنم.

وی ادامه داد: اما نیازها به مراتب بیشتر از خدمات است و باید تلاش کنیم با جلب مشارکت های مردمی و خیران خدمات بیشتری به خانواده های نیازمند استان در شهرهای مختلف و دورتر و روستاها ارائه شود و سامانه ای برای شناسایی خانواده های نیازمند و ابرومند داشته باشیم تا توزیع کمک عادلانه انجام شود.

مردم برای حفظ سلامت خود واکسن بزنند

آیت الله محامی گفت: یکی از راههای تحصیل تقوا و حفظ خود و جامعه اجتماعی تلاش در جهت خدمت به خدا و کسب رضایت خداوند با خدمت به خلق و خشنود کردن مردم است، هفته دولت را پشت سر گذاشتیم که از خدمات همه مسئولان اجرایی که با اخلاص و روحیه جهادی خدمتگزاری کردند قدردانی می کنیم اگر چه جای گلایه از برخی ضعف ها و بی مسئولیتها نیز وجود دارد.

وی ضمن قدردانی از تلاش پزشکان و کادر درمانی که مجاهدانه در ایام کرونا در خدمت مردم هستند، افزود: اگرچه با لطف خدا و همراهی مردم وضعیت استان بهتر شده اما شاهدیم کرونا هر روز قربانی می گیرد و لازم است همه ما با رعایت مقررات بهداشتی و استفاده از ماسک و واکسن زدن تاکید کنیم واکسن خیلی مورد استقبال قرار نگرفته که برای سلامتی خود مردم لازم است.

وی تاکید کرد: دولت جدید در موقعیتی تشکیل شده که مشکلات کشور فراوان، محاصره اقتصادی دشمن شدید و مردم با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کنند اما امیدوارند که با راهکارهای دولت گشایشی به دست آید همراهی قوای سه گانه، حمایت مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه سرمایه های بزرگی برای دولت بوده و حجت را بر مسئولان تمام کرده است و باید جهت خدمت بیشتر به مردم و رفع مشکلات تلاش کنند.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: سفر رئیس جمهور و وزرا به استان قابل تقدیر است وزیران اشراف خوبی به مشکلات داشتند و راه حل ها را بررسی و با نشاط جوانی و روحیه جوانی طرح ها را به رئیس جمهور ارائه می کردند و برخورد اخلاقی رئیس جمهور و پرهیز از تشریفات و حضور در میان مردم نیز جای قدردانی دارد.

استانداری قوی برای سیستان و بلوچستان انتخاب شود

وی افزود: انتخاب استاندار برای سیستان و بلوچستان از بحثهایی بود که دراین سفر عنوان شد باید استانداری قوی و درحد وزیر و معاونان رئیس جمهور انتخاب شود و آزادانه آنچه که تشخیص می دهد عمل کند و تحت تاثیر فشارها و وسوسه ها قرار نگیرد کاملا مورد اعتماد و شناخت رئیس جمهور باشد تا بتواند در استان مدیریت کند و حرف او را در مرکز قبول کنند و مجبور نباشد با هزار زحمت حرف خود را به کرسی بنشاند.

خطیب نماز جمعه زاهدان با اشاره به تحولات افغانستان ادامه داد: افغانستان کشور همسایه با مردمی مسلمان و هم زبان ما هستند و بیشترین شباهت را از حیث فرهنگی به مردم ما دارند و پیوند عمیقی بین دو ملت برقرار بوده است آنچه که امروز اتفاق افتاده طالبان بر این کشور مسلط شده اند و مردم مشکلاتی را با وجود درگیری ها دارند و هنوز دخالت آمریکایی ها و برخی کشورها در این کشور ادامه دارد و علی رغم وعده تشکیل دولت فراگیر توسط طالبان، هنوز افراد پیشنهادی از همه اقوام نیست.


وی اظهار کرد: ملت ایران و دولت نسبت به سرنوشت مردم افغانستان دغدغه مند هستند و عملکرد دولت جدید آن نسبت به مردم آن و کشور ایران را ارزیابی می کنند امیدواریم که طالبان تغییر کرده باشند و دولت فراگیر را تشکیل دهند و به معاهدات بین المللی مانند حق آبه سیستان را پایبند باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۳۳


ارسال