يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۹
معاون محرومیت زدایی و مردم‌یاری قرارگاه قدس عنوان کرد:
گام بلند سپاه برای رفع محرومیت در سیستان و بلوچستان/از ساخت خانه و مدرسه تا کمک به معیشت و اشتغال زایی برای محرومان
 
علی اکبر جعفری با تاکید بر گام بلند سپاه برای رفع محرومیت در سیستان و بلوچستان، گفت:در این زمینه محرومیت زدایی و مردم‌یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تاکنون اقدامات بسیاری در استان انجام داده است.
علی اکبر جعفری، معاون محرومیت زدایی و مردم‌یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به ساخت یکصد واحد مسکن کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال جاری، بیان کرد: احداث ۲۲ خانه محروم توسط قرارگاه های قدس، هراتی، میرحسینی و معمار، احداث هشت خانه محروم از محل اعتبارات دفتر رهبری و مرمت ۱۲۳ خانه محروم از پروژه های عمرانی محرومیت زدایی در دست اجرا به شمار می‌رود.

وی به اجرای پروژه های اشتغالزایی در راستای تامین معیشت و رفع بیکاری افراد در اقصی نقاط استان اشاره کرد و افزود: تسطیح ۵۶ هکتار زمین کشاورزی با بکارگیری ماشین آلات مهندسی یگان، احداث ۵۶ استخر ماهی، تسطیح ۲۵۵ هکتار زمین کشاورزی دشت سیستان مشارکت با آستان قدس رضوی و راه اندازی یک کارگاه کلوچه پزی، مرغ گوشتی و کبک از جمله اقدامات در این عرصه است.

این مقام مسئول در ادامه به اقدامات صورت گرفته در زمینه رفع تنش آبی در مناطق محروم و دورافتاده پرداخت و گفت: آبرسانی به روستا، خریداری هفت مورد تصفیه آب توسط قرارگاه قدس با توجه به آنالیز آب، احیای ۲ مورد قنات، حفر چهار چاه آب آشامیدنی و کشاورزی در زمره این اقدامات هستند.

جعفری اظهار کرد: احداث یک باب مسجد در شهرستان سرباز از محل اعتبارات دفتر رهبری، کمک به تکمیل هشت مسجد توسط قرارگاه های قدس، هراتی، میرحسینی و معمار  و همچنین احداث ۲۷۸ سرویس بهداشتی و حمام توسط قرارگاه های هراتی، میرحسینی و معمار را از جمله اقدامات محرومیت زدایی در سال جاری است.

معاون محرومیت زدایی و مردم‌یاری قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه  در پایان تصریح کرد: مرمت گلزار شهدا و احداث ۱۰ مجموعه ورزشی روباز از دیگر پروژه های در دست ساخت به شمار می‌رود.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۵۲


ارسال