گزارشی از کالایی کمیاب در شهر گلمورتی؛

مردم برای تهیه کپسول گاز به استان های مجاور می روند/ فرماندار: یک جایگاه سیلندر پرکنی در شهرستان دلگان احداث می شود

عصرهامون , 20 شهريور 1400 ساعت 13:19

کمبود سیلندر گاز به یک داستان کلیشه ای و تکراری در شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان تبدیل شده است.


به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، این روزها کمبود سیلندر گاز به یک داستان کلیشه ای و تکراری در شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان تبدیل شده است.

علی بامری یکی از اهالی این شهر در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: مردم شهرستان دلگان برای روشن کردن اجاق های منازل خود از سیلندر گاز استفاده می کنند که آن را هم با سختی و مشقت فراوان از سیلندر فروشی ها با مبالغی بالغ بر ۳۰۰ هزار ریال تهیه می کنند.

وی ادامه داد: اغلب همین سیلندرهای گاز ۳۰۰ هزار ریالی به کالایی کمیاب و حتی نایاب در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان تبدیل می شود که برخی برای تهیه کردن آن به شهرستان های مجاور نظیر ایرانشهر و یا کهنوج و رودبار جنوب کرمان مراجعه می کنند.

بامری تصریح کرد: سال گذشته معابر و خیابان های شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان لوله گذاری برای گاز شهری انجام شده ولی هنوز منازل از این نعمت بهره مند نشده اند.

این شهروند تصریح کرد: شهرستان ۷۵ هزار نفری دلگان سهمیه ای برای دریافت سیلندر گاز از شهرستان ایرانشهر ندارد و این کالا به صورت نرخ آزاد تهیه می شود.

مجتبی شجاعی فرماندار شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: برطرف کردن و رفع این معضل در دستور کار مسئولان این شهرستان قرار گرفته است و عصر امروز از مراکز توزیع سیلندر بازدید خواهد شد.

وی ادامه داد: به همت بخش خصوصی، ظرف روزهای آینده یک مرکز سیلندر پرکنی گاز در شهرستان دلگان کلنگ زنی و پس از مدتی به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/


کد مطلب: 141661

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/141661/مردم-تهیه-کپسول-گاز-استان-های-مجاور-می-روند-فرماندار-یک-جایگاه-سیلندر-پرکنی-شهرستان-دلگان-احداث-شود

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/