دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۴
۱۰ توصیه آیت الله محامی به استاندار جدید سیستان و بلوچستان؛
ضرورت تقویت جبهه انقلابی و استفاده از نیروهای انقلابی/حضور مردم در بخش های اقتصادی با حذف موانع و پشتیبانی آن ها تسهیل شود
 
آیت الله محامی با ارائه ۱۰ توصیه خطاب به استاندار جدید سیستان و بلوچستان گفت: قویت جبهه انقلابی و استفاده از نیروهای انقلابی، متعهد و متخصص در مصالح عموم در عین خدمت به همه شهروندان مورد توجه استاندار باشد.
به گزارش عصرهامون؛ آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در آیین تودیع و معارفه استاندار این استان که با حضور وزیر کشور در تالار فردوسی زاهدان در حال برگزاری است، بیان کرد: خدمت به نظام اسلامی و مردم عزیز مسلمان در هر جای کشور توفیق و ارزشمند است، اما خدمت به مردم سیستان و بلوچستان با توجه به محرومیت و حساسیتش ارزشمندتر است و توفیق بیشتری است.

وی با اشاره به توصیه‌های امیرالمومنین علیه السلام به مالک اشتر اظهار کرد: طبق توصیه‌های امام علی (ع)، اجرای عدل از سوی حاکمان و اظهار محبت و مودت توسط مردم مورد توجه باشد و اگر می خواهید به دنبال دوستی و محبت مردم باشید، این نمی شود، مگر این که دل ها صاف باشد و در دل چیزی نداشته باشند.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: از رئیس جمهور و وزیر کشور که وعده کرده بودند، استاندار ویژه‌ای را برای استان انتخاب کنند با ویژگی های قدرت مدیریت و قدرت نفسانی و مورد اعتماد بودن که حرف وی در تهران پذیرفتنی باشد تشکر می کنیم و امید است که مدرس خیابانی با عملکردش نشان دهد که این وعده به خوبی تحقق پیدا کرده است.
 
وی ادامه داد: از خدمات موهبتی استاندار سابق تقدیر تشکر می کنم، در این مدت با توجه به آشنایی با استان و دلسوزی و دغدغه ای که برای رشد استان داشت و پیگیری هایش توانست جذب اعتبارات بیشتری به خصوص با همکاری نمایندگان مردم برای استان و تلاش برای همه برنامه ها و اجرای برنامه های توسعه ای داشته باشد.
 
آیت الله محامی گفت: در شمال و جنوب استان پروژه های عمرانی ملی و استانی در در دست اجراست و استان را به یک کارگاه عمرانی تبدیل و زمینه های رشد آن را فراهم کرده است. جای تقدیر و تشکر دارد که این توفیق الهی است که امیدواریم از وی در سنگرهای دیگر خدمت به نظام استفاده شود.

۱۰ توصیه آیت الله محامی به استاندار جدید سیستان و بلوچستان

وی با ارائه ۱۰ توصیه خطاب به استاندار جدید سیستان و بلوچستان گفت: تلاش برای شناسایی ظرفیت های بالای استان سرآمد آن مردم و به ویژه جوانان مستعد و وفادار به نظام اسلامی، استفاده از نیروهای شایسته استان بر اساس معیارهای لازم برای هر کاری از همه اقوام و مذاهب و بر اساس مصالح استان و مقاومت در مقابل سهم خواهی و فشارها از ناحیه هر شخص، گروه و جناحی که باشد، مورد توجه استاندار جدید قرار گیرد.

امام جمعه زاهدان اضافه کرد: استفاده از مشاوره و تجربه مدیران با سابقه و دلسوز مردم و نظام اسلامی، تلاش برای رشد جامع و متوازن استان در جهت عرصه های علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با مشارکت گروه ها و اقشار مردم برای تامین امنیت پایدار و مبارزه قاطع با فساد، رانت، بروکراسی اداری و تلاش در جهت اجرای عدالت در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و آموزشی مورد توجه استاندار باشد.

وی افزود: تلاش در جهت تسهیل حضور مردم و بخش خصوصی در فعالیت های علمی، فرهنگی، صنعتی، تجاری و دیگر بخش های اقتصادی با حذف موانع و پشتیبانی جدی از آن ها، تلاش در جهت تحکیم انس، الفت و انسجام همه اقوام و مذاهب و همه اقشار در استان و پرهیز و جلوگیری از هر گونه دو قطبی سازی و التهاب آفرینی از دیگر توصیه ها به استاندار جدید سیستان و بلوچستان است.

محامی اظهار کرد: تقویت جبهه انقلابی و استفاده از نیروهای انقلابی، متعهد و متخصص در مصالح عموم در عین خدمت به همه شهروندان و لو این که متعهد به انقلاب و نظام اسلامی نباشد، نیز مودر توجه استاندار باشد، طبق فرموده مقام معظم رهبری نظام اسلامی باید به همه شهروندان خدمات ارائه کند.

وی با تاکید بر داشتن شرح صدر، انعطاف، رعایت اخلاق در عین اعمال مدیریت قوی، ادامه داد: استاندار باید مظهر اقتدار و رافت نظام اسلامی و مدیر تراز خدمتگزار انقلاب اسلامی باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۶۳


ارسال