دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۳
دستاورد ارزشمندی دیگر در دانشگاه دریانوردی چابهار در راستای حل مشکل کارآموزی، کارورزی و بورسیه؛
دانش آموختگان کارشناسی دریانوردی گرایش ناوبری و مهندسی کشتی (موتور) استخدام می شوند
 
منـصور کیانی مقدم گفت: در راستای همکاری مشترک دانشگاه و صنعت حمل و نقل دریایی کشور تفاهم نامه همکاری مشترک جهت تربیت نیروی دریانورد متخصص برای ناوگان تجاری شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی منعقد شد.
به گزارش عصرهامون، منـصور کیانی مقدم؛ رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد:  در کمک به خودکفایی کشور در تربیت و تأمین نیروی متخصص دریانورد و همچنین تسهیل دوره های کارآموزی، کـاروزی و بورسیه تحصیلی دانشجویان رشته های کارشناسی مهندسی دریانوردی گرایش های ناوبری و مهندسی کشتی، افق جدیدی بر روی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گشوده شد.
 
وی افزود: در راستای اجرای دستورالعمل سازمان بنادر و دریانوردی، تسهیل در جذب و استخدام دانشجویان دریانوردی شاغل به تحصیل این دانشگاه بر روی کشتی های تجاری، تفاهم نامه آموزشی فی مابین دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و با حضور معاون سرمایه انسانی، رئیس هیات مدیره تأمین نیرو و مدیرعامل مؤسسه آموزشی و عضو هیات مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.
 
رئیس دانشگاه دریانوردی چابهار تصریح کرد: بر اساس این تفاهم نامه، دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار هر ساله 50 نفر دانشجو در رشته های کارشناسی "مهندسی دریانوردی گرایش های ناوبری" و "مهندسی کشتی (موتور)" را برای گذراندن دوره های کارآموزی بر روی ناوگان اقیانوس پیمای آن شرکت، اعزام خواهد کرد.
 
وی گفت: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، هیچ گاه مساعدت و کمک های خالصانه شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مدیران گرانقدر آن، از ادوار گذشته تا کنون را بخاطر سالها حمایت گسترده از این دانشگاه را فراموش نخواهد کرد.
 
کیانی مقدم اظهار امیدواری کرد: "ان شاء الله فارغ التحصیلان این دانشگاه با علم، ایمان و اخلاق و رفتار نیکو و پسندیده خود سالیان سال بر روی ناوگان کشتیرانی این شرکت خدمت کنند و به عنوان سفیران و نمادهای نیروی انسانی متعهد، متخصص و تربیت یافته این دانشکاه، منشاء خیر برای کشور و افتخار برای خانواده دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار شوند".
 
وی اذعان کرد: بطور حتم تعاملات با سازمانهای دریایی و جلب حمایت آنها جهت تقویت توان علمی و عملی دانشجویان که به عنوان سرمایه های انسانی ماندگار کشور تلقی می­شوند، توسعه این دانشگاه را به همراه خواهد داشت. قطعاً این تعاملات با محیط بیرون از دانشگاه فقط به رشته­های دریانوردی ختم نخواهد شد و مدیران خدوم دانشگاه خود را متعهد و ملزم می­دانند تا جهت تسهیل جذب و به کارگیری تمامی فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی تلاش خود را مضاعف کنند.

رئیس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار یادآور شد: براساس اعلام کـاپیتان فرشاد حائری مدیرعامل مؤسسه آموزشی و عضو هیات مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، این شرکت تلاش خواهد کرد تا دانشجویان معرفی شده برای انجام کارآموزی و کارورزی از طرف این دانشگاه را به شرط اینکه از نظر علمی و عملی کیفیت های لازم را دارا باشند، در طول دوران کارآموزی ضمن حفظ اصول عالیه اخلاقی، انضباط پذیر و بصورت مستمر دارای رفتار و عملکرد قابل قبول باشند و نام آنها در فهرست سفید گزارش های ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران قرار داشته باشد، آنگاه در اولویت استخدامی و جذب این شرکت قرار خواهد داد.
 
 
 انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۶۸


ارسال