دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱
خطبه های نماز جمعه ایرانشهر؛
سفر آیت الله رئیسی به تاجیکستان فصل جدیدی در روابط ایران رقم می زند/ پیروزی در جنگ تحمیلی نصرت الهی بود
 
امام جمعه موقت ایرانشهر گفت: پیروزی در جنگ تحمیلی نصرت الهی بود که نصیب ملت ایران شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی نور، امام جمعه موقت شهرستان ایرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته بیان کرد: خودم و همه شما برادران و خواهران نمازگزار را به تقوای الهی دعوت می کنم و در حقیقت سعادت دنیا و آخرت انسان ها در گرو تقوا است و به نوعی کلید خوشبختی به شمار می رود.

وی افزود: اگر تقوا باشد هدایت در جامعه محقق می شود و در سوره حدید آمده هر کس اهل ایمان باشد خدای متعال نوری را در مسیر زندگی انسان باتقوا به واسطه هدایت قرار می دهد.

امام جمعه موقت ایرانشهر تصریح کرد: سی و یکم شهریور ماه مصادف با آغاز هفته دفاع مقدس، سالروز آغاز جنگ تحمیلی بر علیه ملت شریف ایران در سال ۱۳۵۹ بوده و در حقیقت این اولین جنگی است که برای کشورمان اتفاق افتاد و عزت و سربلندی را برای مردم این سرزمین در پی داشت.

وی اضافه کرد: بسیاری از کشورهای دنیا در جنگ تحمیلی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر علیه ایران به پا خواستند و ملت ما یک تنه با دست خالی و توکل بر خدا در برابر دشمنان ایستادگی و مقاومت کردند.

این خطیب جمعه خاطرنشان کرد: رهبری های پیامبر گونه امام خمینی (ره) و ایثار و از خودگذشتگی بسیجیان و مردم ایران و حضورشان در جبهه باعث شد تا پیشانی دشمن را به خاک بمالند و پیروزی نصیب شان شود.

وی عنوان کرد: باید به وجود جانبازان و آزادگان افتخار کرد، آنان علاوه بر این که مقاومت کردند باید سرمشق و الگویی برای نسل های بعدی باشند .

حجت الاسلام والمسلمین محمدی نور خاطرنشان کرد: همان طور ‌که مقام معظم رهبری فرمودند دشمنان نظام اسلامی به دنبال کم رنگ کردن مسئله دفاع مقدس هستند و برای این که در مورد آن به معرفت نزدیک شویم باید به این سرمایه معنوی توجه ویژه شود.

وی بیان کرد: اول مهرماه مصادف با رسیدن فصل تعلیم و تعلم است که با توجه به وجود ویروس منحوس کرونا خانواده ها با مدیریت و برنامه ریزی درست در فضای مجازی می توانند در راستای کسب علم از آن بهره کافی ببرند.

امام جمعه موقت ایرانشهر اذعان کرد: سفر آیت الله رئیسی به تاجیکستان جهت شرکت در اجلاس شانگهای و دیدار دوجانبه برکات زیادی برای ایران اسلامی در بر دارد که یکی از آن موارد عضو شدن کشورمان در این سازمان است.

وی گفت: اعضای شورای شهرستان ایرانشهر در تعیین شهردار دقت لازم را داشته باشند و با توجه به این که مردم این منطقه به آنان اعتماد کردند و رای دادند کسی را انتخاب کنند که به مسائل فرهنگی، آموزشی، بهداشتی شهر توجه داشته و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۸۲


ارسال