دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴
در خطبه های نماز جمعه زاهدان عنوان شد؛
ضرورت تبیین فرهنگ دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان برای نسل جدید/ استاندار باید مظهر اقتدار و رافت اسلامی در تراز انقلاب باشد
 
آیت الله محامی امام جمعه زاهدان گفت: استاندار باید مظهر اقتدار و رافت اسلامی و مدیر و خدمتگزار انقلابی در تراز انقلاب باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه بیان کرد: اگر عاشورا و کربلا نبود از خودگذشتگی اباعبدالله و خاندان و یارانش را درک نمی کردیم شهدا خوبان امت هستند که به خاطر خوبی، شهادت آنها را انتخاب کرده و خداوند آنها را برگزیده است.

وی افزود: خداوند به پیامبرش می فرماید منافقین و مسلمانان سست ایمان که از جهاد باز می مانند اما آزادمردان که شهادت برای آنها مقدر شده به جبهه خواهند رفت مجاهدان در راه خدا کسانی هستند که مال و جان خویش را با خدا معامله کرده اند و محبوب خداوند قرار می گیرند، خدا به آنها پاداش بزرگ داده و در بهشت خودش از آنها پذیرایی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: خداوند خریدار مال و جان مومنان است و رزمندگان در عرصه دفاع مال و جان خود را تقدیم خدا می کنند و چون با خداوند معامله کرده اند محبوب خدا قرار می گیرند آنهایی که در راه خدا مبارزه می کنند و صف مستحکمی که در برابر دشمن تشکیل می دهند مورد محبت خدا هستند و اجر خود را از باری تعالی می گیرند.

آیت الله محامی تاکید کرد: هفته دفاع مقدس را در پیش داریم صدام و حامیانش با حمله به کشور به دنبال سرنگونی ایران بودند مردم ما به رهبری امام خمینی با بسیج همه اقشار ملت و نیروهای نظامی به میدان آمدند و با الهام از اباعبدالله(ع) دفاع جانانه ای از کشور و دین شان کردند و پس از آن تاکتیک دشمن تغییر کرد و این دفاع سبب حفظ جمهوری اسلامی ایران شد.


ضرورت تبیین فرهنگ دفاع مقدس و رشادت های رزمندگان برای نسل جدید

وی ادامه داد: ما مدیون شهدا رزمندگان و ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های آنها هستیم و جانفشانی آنها را باید برای خود و نسل آینده و جوانان بیان کنیم این قهرمانی ها آنچنان که باید برای نسل جدید بیان نمی شود برخی تحلیل نادرست از دفاع مقدس ارائه می کنند و دشمن تلاش می کند تا ذهن جوانان ما را گمراه کنند.

وی ادامه داد: امام در این شبهه افکنی های دشمنان درباره دفاع مقدس فرمودند؛ ما از جنگ پشیمان نیستیم و در این دفاع به تکلیف خود عمل کردیم و از انجام تکلیف هرگز پشیمان نیستیم و از خانواده شهدا بابت این تحلیل های نادرست عذرخواهی می کنم اکنون که دشمن تبلیغات سو می کند وظیفه ما سنگین تر است تا از رشادت های که رزمندگان در آن دوران انجام دادند را به خوبی به نسل های بعدی منتقل کنیم.

خطیب نماز جمعه زاهدان گفت: یکی از راههای تقوای اجتماعی، حفظ جامعه و نظام اجتماعی، اقامه عدل و قسط و تقویت و استحکام بین مردم مسولان نظام و افزایش اعتماد عمومی است، رهبر انقلاب در اولین جلسه با هیئت دولت، آنان را به مراجعه به نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر توصیه کردند در این نامه آمده در کارها آنچه محبوب تر باشد حق را به جا آوری و راه وسط و معتدل را اجرا کنی هر چه گسترده دامنه عدل بیشتر باشد برای تو محبوب تر باشد.

وی با بیان بخشی از نامه امام علی(ع) به مالک اشتر، ادامه داد: امام علی به مالک توصیه می کند کاری کند که رضایت مردم را در پیش داشته باشد و کسب رضایت عمومی و اعتماد عمومی شود، دونکته سبب  نورچشم حاکمان است ، عدل در شهرها اقامه شود و دامنه آن همه مردم و سرزمین را فرا گیرد و ظهور و بروز دوستی مردم است.

وی تصریح کرد: اگر مردم حاکم و والی را دوست داشته باشند مودت خود را اظهار می کنند این رخ نمی دهد مگر اینکه دل سالم باشد و در دل ، مسول خود را دوست بدارند، ای مالک اجازه بده تا مردم در جامعه جا داشته باشند از کار نیک مردم تمجید کن و راه و عرصه را برای کسانی که میخواهند کار خوبی انجام بدهند عمل خود را پیش ببرند از انان  تقدیر و یاد کن چرا که سبب می شود کسی که شجاعت به خرج داد شاداب و با انگیزه بیشتر شود و کسانی که کم کاری کردند نیز تشویق می شوند.

استاندار باید مظهر اقتدار و رافت اسلامی در تراز انقلاب باشد

وی افزود: امیرالمومنین در ادامه خود به مالک اشتر می فرمایند: اگر مردم نسبت به تو گمان بد بردند توجیه ات را برای مردم آشکار کن و به افکار عمومی بی توجه نباش تو باید به افکار عمومی پاسخگو باشی و عذر و توجیه ات را برای مردم آشکار و سو ظن مردم را دور کن این یک رزق و مدارای با مردم است این پاسخگویی نمونه ای از مدارا با مردم است از کارهای خود دفاع کن مگر نه این است که میخواهی حق را اجرا کنی اینکار تو مردم را هم تربیت اخلاقی میکند.

محامی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بر مراجعه به این نامه تاکید داشتند و بر گسترش قوانین عدالت در ابعاد مختلف، اجرای قوانین برای همه و اصلاح قوانین فساد زا ، اجرای قوانین ضد فساد، برخورد با مدیران فاسد و به کارگیری مدیرانی اهل مقابله با فساد تاکید کردند.

وی گفت: همچنین بر مردمی بودن و حضور در میان آنها و شنیدن سخنان شان ، از بین بردن فاصله ها و جلب اعتماد عمومی، جدی گرفتن نظارت مردمی و احیای امر به معروف و نهی از منکر به خصوص مردم نسبت به مسئولان تاکید کردند که لازمه اینها شفاف سازی عملکرد مسولان و دولت،نظارت مردم، آزادی بیان، مطالب گری و سعه صدر و انتقاد پذیری و پاسخگویی مسولان است که این رهنمودهای رهبر انقلاب هم در سطح ملی و مسولان کشور و هم استانی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره ه جلسه معارفه استاندار جدید سیستان و بلوچستان، افزود: در جلسه معارفه استاندار تقدیری از آقای موهبتی شد که با زحمات ایشان کارهای عمرانی بسیاری انجام شد همچنین بر شناسایی ظرفیت های فراوان استان، استفاده از نیروهای بومی براساس شایسته سالاری، مقاومت در برابر سهم خواهی ها، استفاده از تجربه مدیران باسابقه و تلاش برای رشد متوازن استان با مشارکت مردم و تامین امنیت پایدار مبارزه با رانت فساد تاکید شد.

وی عنوان کرد: تلاش برای تسهیل حضور مردم در بخش خصوصی ،فرهنگی و اقتصادی، تلاش برای انس بین اقوام و مذاهب و پرهیز از دوقطبی، تقویت نیروهای انقلابی در عین خدمت به همه شهروندان، تقویت جبهه انقلاب از همه اقوام و مذاهب و به کارگیری نیروهای انقلابی، رعایت اخلاق از دیگر موارد مورد تاکد به استاندار جدید بود و استاندار باید مظهر اقتدار و رافت اسلامی و مدیر و خدمتگزار انقلابی در تراز انقلاب باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۸۵


ارسال