مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

پایان معضل زمین های معارض برنامه احیای دریاچه بزرگ شرق/تعدادی زمین کشاورزی به بستر تالاب هامون الحاق شد

28 شهريور 1400 ساعت 8:37

وحید پورمردان گفت: اراضی که سال ها با انجام پروژه حفاظت و احیای تالاب هامون تعارض داشت و موجب نارضایتی مالکین بود، با پیگیری اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خریداری و سند آن به نام سازمان حفاظت محیط زیست خورد.


وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: احیای تالاب هامون در قالب برنامه مدیریت جامع احیای تالاب هامون در سطوح سازمانی و استانی با همکاری سازمان ها و دستگاه های مرتبط و سایر ذینفعان در دستور کار است.

این مقام مسئول اضافه کرد:برنامه احیای تالاب هامون پس از انبوهی از برنامه های مطالعاتی، علمی و مشورتی با دانشگاهیان و جوامع محلی با برنامه های عملی و طرح ها و پروژه های عملیاتی در بستر تالاب هامون آغاز شد.

وی تصریح کرد: این برنامه ها با طرحهای متنوع لایروبی، حفر کانال، نهالکاری، آموزش جوامع محلی، برنامه های معیشت جایگزین و ... توسط این اداره کل در حال انجام است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان  اشاره کرد: برنامه های احیای تالاب هامون با تعدادی از زمین های کشاورزی حاشیه تالاب هامون تعرض داشت و برخی نارضایتی ها را برای اهالی ایجاد کرده بود که پس از پیگیری های این اداره کل و سازمان حفاظت محیط زیست اعتبار لازم برای خرید زمین های حاشیه تالاب جذب شد.

پورمردان گفت: زمین هایی که با برنامه های احیای تالاب تعارض داشت توسط اداره کل حفاظت محیط زیست خریداری و به بستر تالاب هامون الحاق شد.

انتهای پیام/


کد مطلب: 141819

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/141819/پایان-معضل-زمین-های-معارض-برنامه-احیای-دریاچه-بزرگ-شرق-تعدادی-کشاورزی-بستر-تالاب-هامون-الحاق

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/