يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰
هواشناسی هشدار داد؛
احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن رودخانه های فصلی جنوب استان با فعالیت سامانه بارشی
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به فعالیت سامانه بارشی و احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن رودخانه های فصلی جنوب استان هشدار داد.
به گزارش عصرهامون؛ محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از بعدازظهر یکشنبه سامانه همرفتی در استان فعال می شود که در پی آن احتمال سیلابی شدن موقتی و بالا آمدن آب رودخانه های فصلی وجود دارد.

وی افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود این سامانه نواحی مرکزی، شرقی و برخی مناطق غربی استان را فرا گیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: عمده مناطق تحت تأثیر سامانه در شهرستان های راسك، سرباز، قصرقند، نیک شهر، فنوج، مهرستان، دلگان، بمپور، جنوب ايرانشهر، سیب و سوران و سراوان قرار می گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی، برخورد صاعقه و وقوع تندبادهای موقتی همراه با گردوخاک وجود دارد.

حیدری گفت: توصیه می شود مردم عزیز مناطق تحت فعالیت سامانه در بازه زمانی فعالیت آن، از قرارگیری در حریم روخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود این سامانه تا اواخر وقت جمعه پیش رو در استان فعالیت کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۴۰


ارسال