يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ,28 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۶
در جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس ایرانشهر مطرح شد؛
جنگ تحمیلی صحنه بازسازی و عظمت تاریخی روحیه شجاعت ایرانیان است
 
اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر دیدار کردند.
به گزارش پهره، اعضای ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس سیستان و بلوچستان با حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه ایرانشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون دفاع مقدس، گفت: عظمت این واقعه، چرایی و چگونگی این جریان را باید برای همگان خصوصا نسل جوان و نوجوان یادآوری کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند: عزتی، اعتماد به نفسی، اقتداری که از ناحیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معنویت رزمندگان و جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی اسلامی ما احساس شد و توانست آن حادثه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی عجیب و شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگیز یعنی پیروزی در دفاع مقدس و شکست نخوردن در مقابل تهاجم این همه دشمن را رقم بزند، آن خصوصیات، آن خصلت ها، برای ملت مان، برای کشور مان، یکی از بزرگترین نیازها بوده است.

امام جمعه ایرانشهر تصریح کرد: آمریکا احساس کرد که هویت جدیدی در منطقه شکل گرفته و باید دست به کار شود و در آن زمان صدام را وسط میدان آورد و علاوه بر این کشور، تمامی کشورهای اروپایی همچون فرانسه، آلمان، انگلیس تمام امکانات مبارزه علیه ایران را فراهم می آوردند.

وی اضافه کرد: یکی از کارهایی که باید ستاد گرامیداشت دفاع مقدس در برنامه کاری خود باید قرار دهند مسئله چرایی این موضوع‌ها جوانان است که چرا جنگ هشت سال تحمیلی به وجود آمد.

این خطیب جمعه عنوان کرد: اکنون دشمنان نظام اسلامی به دنبال این هستند که اصل و عظمت دفاع مقدس را زیر سوال ببرند و ما باید از این موضوع مواظبت کنیم و به صورت ویژه مورد عنایت قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: ایران با قدرت پایگاه عین الاسد را مورد هدف قرار داد و این نقطه قوتی برای کشور ما بوده و این موضوع به دشمنان نشان داد که این سرزمین قابل تعرض نیست.

حجت الاسلام بزمانی خاطرنشان کرد: در راستای دفاع مقدس باید حتما به مطالباتی که مقام معظم رهبری در این راستا داشتند توجه ویژه شود وهمان گونه که امام راحل با صداقت و جایگاه عظیمی توانست حصر آبادان را بشکند و هزاران نفر به پیروی از ایشان به جبهه حق بروند تا علیه باطل مبارزه کنند.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس باید سرمایه سازی و گرامی داشته شود که در حقیقت این موضوع یک مقوله روحیه آمادگی بسیج همیشگی در جامعه است و برای حفظ هویت و بقای سرزمین خود باید اعتقادات مان را حفظ کنیم.

در ادامه دیدار محمد هراتی، فرمانده سپاه شهرستان ایرانشهر بیان کرد: سرداران شهید حاج قاسم سلیمانی و میرحسینی در طول هشت سال دفاع مقدس همیشه پیروز میدان بودند.

وی افزود: دوران دفاع مقدس این درس را به ملت داد که با توکل به خدا و پیروی از امام عصر در هر راهی قدم بگذاریم پیروزی از آن ما بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: هدف از برگزاری برنامه ها در طول این هفته زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای و انتقال تجربه دفاع مقدس به نسل امروز و ترویج فرهنگ ولایت مداری، ایثارگری و شهادت است.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد بیش از ۴۵ عنوان برنامه در طول هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شده که در سطح شهرستان ایرانشهر با رویکردی پایگاه محوری محوری و مسجد محوری برگزار می شود.

هراتی اضافه کرد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان ایرانشهر با فضاسازی و نصب بنر در شهر، ارسال پیامک به مناسبت هفته دفاع آغاز و همچنین با سرکشی از خانواده شهدا وجانبازان، تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان و جانبازان، دیدار با امام جمعه، نواختن زنگ ایثار و مقاومت در تمام مدارس، برگزاری نشست های روشنگری، حضور سازمان یافته بسیجیان در نماز های جمعه‌، برپایی ایستگاه سلامت و صلواتی در نماز جمعه، برگزاری یادواره شهدا، شب شعر در سطح ایرانشهر همراه خواهد بود.

سپس علی شعبانی، معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر بیان کرد: ایرانیان در دفاع مقدس به عنوان یک ملت ظهر پیدا کردند که توانستند به وحدت ملی برسند.

وی افزود: هفته دفاع متعلق به همه ایرانیان است و در این راستا شهیدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و میرحسینی با ارائه خدماتشان به ملت ایران همچون ستاره درخشیدند.

شعبانی تصریح کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یک مسئولیت اجتماعی بوده که باید به صورت پویا و بانشاط حفظ کنیم و در حقیقت انسان بی تاریخ و بی هویت همچون مرده ای است، پس باید دفاع مقدس بخشی از هویت تاریخی ما به شمار برود.

وی عنوان کرد: در واقع دوران دفاع مقدس صحنه بازسازی و عظمت تاریخی روحیه شجاعت ایرانیان بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۶۰


ارسال