دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ,25 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳
امام جمعه زاهدان:
تکریم پیشکسوتان جهاد و شهادت کاری خدایی است/ تبیین اهداف و رسالت شهدا بهترین گرامیداشت عملی
 
آیت الله مصطفی محامی گفت: بهترین تکریم و گرامیداشت عملی تبیین اهداف و رسالت های شهداست.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، آیت الله مصطفی محامی امام جمعه زاهدان در آیین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت و آغاز هفته دفاع مقدس در حسینیه عاشقان ثارالله بیان کرد: خداوند پاداش بزرگی را به مجاهدان خواهد داد و اینها را بر دیگران ترجیح می دهد و درجات بیشتری به آنان داده و آمرزش و رحمتش را شامل حال آنان می کند.

وی افزود: کسانی که در دوران سختی ایمان آورده و جهاد کرده اند نسبت به موقعیتی که فرهنگ انقلاب و اسلام گسترش یافته متفاوت هستند و افرادی که در دوران سختی جانفشانی کرده اند اجر بیشتری دارند.

وی خاطرنشان کرد: برخی رزمندگان در دوران سخت به کمک اسلام آمده اند و پایمردی بیشتری از خود نشان دادند و در برابر وسوسه ها و سرزنش های منافقان مقاومت کردند، خداوند به پیامبر می فرماید به منافقین بگو اگر راست می گویید مرگ را از خود دور کنید، این رزمندگان افتخار مجاهدت  و شهادت در راه خدا را دارند.

آیت الله محامی تاکید: کسانی که به فیض شهادت نائل شدند خرسند و بر سر سفره نعمات الهی هستند،  حیات واقعی را اینها دارند و به مقامی رسیده اند که نزد پروردگار خود روزی می خورند و از آنچه خداوند از فضلش به آنها عنایت کرده خوشحال هستند.

وی ادامه داد: کسانی که در این مسیر پیشتازند و در این راه پر افتخار جهاد و شهادت گام بر می دارند مقرب تر هستند، تکریم پیشکسوتان جهاد و شهادت کاری خدایی و همراهی با ملکوت عالم است و خداوند عالم ملکوت را در خدمت اهل دین و شهادت قرار داده است.

امام جمعه زاهدان اذعان کرد: این تکریم باید همگانی و در همه سال باشد و وظیفه همه ما و ملت این است که در طول سال تکریم از این پیشکسوتان جهاد و شهادت را داشته باشیم و تکریم باید قولی و عملی باشد یعنی هم در زبان و در مقام عمل این پیشکسوتان را گرامی بداریم و این تکریم باید فراگیر باشد و هرچه به آنان مربوط است از خانواده و پدران و مادران تا آثار برجای مانده از آنها بابد مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: بهترین تکریم و گرامیداشت عملی تبیین اهداف و رسالت های شهداست و آثار ارزشمندی که بر دفاع مقدس و تلاش و مجاهدتی که داشتند و دفع شبهاتی که دشمنان با تحریف تاریخ به دنبال آن هستند و سعی دارند ذهن نسل جدید را از شهدا دور کنند اهداف و رسالت شهدا و موقعیت سختی که از همه تعلقات دنیوی خود بریدند و عزت و افتخاری که برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند برای نسل جدید بیان شود.

وی افزود: امروز به برکت خون شهدا، دشمن دیگر خواب حمله به ایران را نخواهد دید اگرچه دشمنان هرگز دست از دشمنی برنمی دارند و در جبهه اقتصادی، فرهنگی و سایر بخش ها به دنبال ضربه زدن به انقلاب ماست اما باید تلاش کنیم راه پر عزت و افتخار مجاهدان و رزمندگان و شهدا را به خوبی دنبال کنیم.

خدمت به مردم بزرگترین جهاد امروز ماست

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: نهال نوپای نظام جمهوری اسلامی با نثار خون شهدا به درختی تنومند و سرافراز تبدیل شده است و نسل دوم، سوم و نیروهای جبهه انقلاب باید از این شجره طیبه محافظت کنند و هر چه برای ادامه سیره شهدا تلاش کنیم کم است.

وی افزود: مبارزه و جهات در ابعاد مختلف هنوز پا برجاست و نظام مقدس جمهوری اسلامی به دلیل اثر گذاری در جهان مورد تهدیدهای مختلف است و کماکان با حفظ اقتدار نباید اجازه تعدی به دشمنان بدهیم و از تهدیدات نرم و فرهنگی و نفوذ دشمن غافل نشویم چرا که دشمن با همه توان به مقابله با ما برخاسته است.

وی خاطرنشان کرد: امروز حضور گروه های جهادی و فرماندهان نظامی در عرصه  آبادانی و اقتصادکشور حاوی این پیام است که مبارزه ما در حوزه اقتصاد اثرگذاری بسیاری دارد و خدمت به مردم، حفظ آرامش و رفاه آنان بزرگترین جهاد ماست و امیدواریم با همیاری همه گروه ها بتوانیم استان را به الگوی مناسبی از عمران و آبادانی مبدل و کاستی ها را برطرف کنیم.


انتهای پیام/

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۸۱


ارسال