يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸
فرمانده پایگاه شکاری خلبانان شهید برادران دلحامد کنارک:
دوران دفاع مقدس به پشتوانه امام و مردم در جهان تاریخ ساز شد/ پایگاه دهم شکاری کنارک؛ یکی از پایگاه های موفق در حوزه آموزش و تاکتیک نظامی دفاعی
 
امیر سر تیپ دوم خلبان همایون حیدری گفت: دوران دفاع مقدس و 31 شهریور روز حماسه و اقتدار ایران به پشتوانه امام و مردم در جهان تاریخ ساز شد.
به گزارش عصرهامون، امیر سر تیپ دوم خلبان همایون حیدری؛ فرمانده پایگاه شکاری خلبانان شهید برادران دلحامد کنارک در حاشیه دومین نمایشگاه اقتدار مقاومت در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: 31 شهریور روز حماسه مقاومت و خدمت به مردم عزیز ایران اسلامی است که حضرت امام خمینی (ره) به یوم الله آن را تشبیه کردند و در این روز ما به دشمنان نشان دادیم که استقلال کشور با دستان این مردم حفظ خواهد شد لذا با آنها هیچ گونه مراوده و گذشت نخواهیم داشت.
 
وی افزود: بعد از انقلاب ساختار نیروهای مسلح کمی تضعیف شده بود صدام حسین با حمایت آمریکای جنایتکار قصد حمله و تسخیر کشورمان در 48 ساعت داشت اما دقیقا بعد از این زمان حزب بعث کاملا از اقدام خود پشیمان شدند و عملیات های غرورآفرینی که نیروهای مسلح مخصوصا نیروی هوایی کمان 99 انجام داد و به دشمنان ثابت کردیم نه تنها ساختار قوی است بلکه بیشتر از آن هم تقویت خواهد شد و در این جنگ هشت ساله با پشیبانی 100 کشور خارجی نتوانستند استقلال و عزت را از ما بگیرند.
 
فرمانده پایگاه شکاری کنارک تصریح کرد: در حال حاضر توانمندی دفاعی کشور ما صدها برابر نسبت به زمان شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس پیشرفته و قوی تر است و اگر دقت کرده باشید اغلب کشورهای غربی و حامی استکبار از لحاظ تجهیزات نظامی رشد پیدا کردند ولی ذره ای به خودشان اجازه نمی دهند به حریم ما تجاوز کنند چراکه در کمترین زمان ممکن از اقدام خود خیلی زود پشیمان خواهند شد.
 
وی ادامه داد: کشور ما نه تنها در منطقه بلکه در فرامنطقه ای بازدارندگی بسیار قوی دارد و توانمندی ما برای دوستان رحمت و امنیت و برای دشمنان عذاب و مصیبت است و ما در دفاع از کشورمان هیچ شوخی و تعارفی با کسی نداریم.
 
نیروهای مسلح لحظه اجازه فعالیت به دشمن را علیه انقلاب نمی دهند

وی گفت: مطمئن باشید مردم ایران در زمانی که استقلال کشورشان به خطر بیفتد از همه چیز می گذرند و این واقعیتی که همیشه ثابت شده و در مواقع ظلم مردم با هم متحد و همه در مقابل ظلمی که میخواد به کشور و تمامیت ارضی شود یکپارچه و محکم ایستادگی می کنند.
 
امیر سر تیپ دوم خلبان همایون حیدری با اشاره به استان سیستان و بلوچستان اذعان کرد: یک همکاری و حس دوستی بین نیروهای مختلف در این استان پهناور وجود دارد و هرگاه عکس العملی از سوی نیروهای معاند دشمن و یا نیروهایی که از طریق کشورهای بیگانه مورد حمایت هستند برای آسیب زدن به اقتدار و استقلال ما باشد، اعلام می کنیم که جایی برای مانور در استان سیستان و بلوچستان ندارند و مطمئن باشند سخت ترین برخورد با آنها می شود.
 
وی افزود: نیروهای مسلح لحظه ای از دفاع از مرز بوم مخصوصا مرزهای استان کوتاهی و درنگ نخواهد کرد، ما فدائیان مردم هستیم و با دل و جان وظیفه خود را انجام می دهیم و به هیچ دشمنی اجازه تعرض به آب و خاک  سرزمینمان را نمی دهیم مگر از خون ما رد شوند.
 
پایگاه دهم شکاری کنارک؛ یکی از پایگاه های موفق در حوزه آموزش و تاکتیک نظامی دفاعی

وی با اشاره به پایگاه دهم شکاری که هم پایگاه تاکتیکی و هم آموزشی است گفت: پایگاه شکاری برادران دلحامد یکی از پایگاه های بسیار قوی و قدرتمند با تایپ هواپیماهای مختلف است و این پایگاه در انجام ماموریت آلرت و پشتیبانی از نیروهای سطحی و زیر سطحی و دریایی را بر عهده دارد.
 
فرمانده پایگاه شکاری کنارک ادامه داد: توانمندی پایگاه بر اساس ذات سپرده شده به نحو احسن مخصوصا در حوزه آموزش یکی از پایگاه های موفق در ناجا به حساب می آید.
 
 وی با اشاره به دومین نمایشگاه در پایگاه برادران شهید دلحامد اظهار کرد: در این نمایشگاه سعی کردیم گوشه ای از تجهیزات دفاعی که از لحاظ مسائل اطلاعاتی در معرض دید عموم بگذاریم و از این طریق یاد و یادواره شهدا در دفاع مقدس دوباره در دل های مردم و جوانان نسل جدید بازیافت کنیم و بدانند این استقلال و این بزرگی و عظمت کشورمان را به ساد گی به دست نیاوردیم خون ها، جانبازی ها و اسارت های زیادی را تحمل کردیم که اقتدار الان نصیب کشورمان شده است.
 
امیر سرتیپ دوم خلیان حیدری با اشاره به تحریم های ظالمانه کشورمان گفت: ما یکی از کشورهای جهان هستیم که سخت ترین تحریم های ظالمانه ای که استکبار برای ما تحمیل کرده است و در نظر آنها ما باید خیلی وقت قبل به زانو در می آمدیم ولی هر روز قوی تر از دیروز هستیم این نشان خودباوری و خوداتکایی ما را می رساند.
 
وی خاطرنشان کرد: 43 سال است که هیچ قطعه ای از این هواپیماها را ما وارد نکردیم اما چرا پرواز می کنند چون ما توانستیم نهضت قطعه سازی را بومی کنیم و این کار جز توانمندی ما محسوب می شود و ما در توان دفاعی هیچ گونه نیازمندی به کشورهای خارجی نداریم و هر جایی که تحریمان کردند منشا خیر و برکت برای ما شده و بر مشکلات فائق آمدیم.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۲۵


ارسال