دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ,18 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳
بلژیک حریفی حساس؛
ملی‌پوشان ایران در تقابل با تیم دوم اروپا
 
رقابت‌های والیبال قهرمانی جوانان جهان از امروز در حالی در ایتالیا و بلغارستان آغاز می‌شود که نخستین روز مسابقات به دلیل نبود آنالیز و شناخت دقیق از تیم‌ها حساسیت خاص خود دارد و تیم ایران نیز به مصاف بلژیک تیم دوم اروپا در این رقابت‌ها می‌رود.
به گزارش عصرهامون به نقل از برنا، بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال جهان با حضور 16 تیم برتر از قاره‌های مختلف از اول تا یازده مهر 1400 به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان برگزار می‌شود.
 
 
تیم جوانان ایران که در گروه C با تیم‌های آرژانتین، بلژیک و مراکش همگروه است، در نخستین مسابقه خود به مصاف بلژیک می‌رود که این دیدار از ساعت 20 و 30 دقیقه امروز به وقت تهران آغاز می‌شود.  تیم‌های روسیه و بلژیک به عنوان تیم‌های اول و دوم قاره اروپا سهمیه مسابقات را به دست آوردند. تیم‌های ایتالیا و بلغارستان به عنوان میزبان در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند. البته بلژیک در رقابت‌های قهرمانی جوانان سال 2020 اروپا به مقام سومی و مدال برنز دست یافت.

سفر کوتاه مدت به ایتالیا و شرایط آب‌وهوایی همسان با بلژیک از دیگر نکات مثبت این تیم در مسابقه برابر ایران است که با آمادگی جسمانی مناسب در بازی شرکت خواهد کرد.  اما تیم ایران بعد از سفری بلندمدت به شهر کاربونیا محل برگزاری مسابقات گروه C رسید. دو بازیکن و سه نفر از اعضای کادر فنی بلافاصله بعد از مسابقات قهرمانی آسیا از ژاپن راهی قطر و سپس ایتالیا شدند و سایر بازیکنان و اعضای کادر فنی نیز در قطر به آنان ملحق شدند.

از نظر شرایط آماده‌سازی تیم نیز جوانان ایران و بلژیک تفاوت‌های مهمی با هم دارند. نکته مهم اینکه تیم بلژیک تجربه حضور در مسابقات قهرمانی قاره اروپا و رقابت با تیم‌های قدرتمند را دارد اما در قاره آسیا به دلیل شیوع کرونا، مسابقات قهرمانی این رده سنی برگزار نشد و تیم ایران بدون تجربه بازی‌های رسمی در این مسابقات شرکت می‌کند. از نظر شرایط بازی‌های ملی نیز بازیکنان تیم بلژیک از میانگین چهار مسابقه برخودارند اما بازیکنان تیم ایران با میانگین صفر بازی ملی در این رقابت شرکت کردند که تفاوت معناداری در آن مشاهده می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۴۸


ارسال