جانشین پایگاه دریایی امام علی (ع):

بسیج عامل تحول و راهگشای در بن بست های مهم انقلاب برای توسعه/ خدمت به منافع ملی و شکوفایی ظرفیت های منطقه اهداف مهم تشکیل بسیج دریایی است

1 مهر 1400 ساعت 14:54

محمد نوذری گفت: بسیج عامل تحول و راهگشای در بن بست های مهم انقلاب برای توسعه و حل مشکلات است.


به گزارش عصرهامون، محمد نوذری، جانشین پایگاه نیروی دریایی امام علی(ع) در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به اینکه بسیج شجره طیبه است بیان کرد: بسیج و تفکر بسیج هر کجا ورود کند، مشکلات را حل و با از بین بردن بن بست ها عامل اصلی تحول در مسیر راه شده است.

وی با اشاره به تشکیل بسیج دریایی در نیروی دریایی افزود: استفاده از پتانسیل عظیمی که برای مردم در ستاد نیروهای کل مسلح بود و با پیگیری ها در سال 98 معاونت بسیج دریایی در ستاد نیروی دریایی سپاه ایجاد شد.

جانشین پایگاه دریایی امام علی چابهار تصریح کرد: پس از تاسیس بسیج علی رغم تمامی مشکلات ساختار سازمانی در پایگاه امام علی ایجاد شد و طی ۲سال اقدامات مناسبی را براساس این شجره طیبه و بر طبق رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب انجام داد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از سپاه شهرستان های چابهار و کنارک گفت: در این مدتی که از بسیج دریایی می گذرد همیشه سعی کردیم تداخلی در برنامه ها وجود نداشته باشد و از اسکله ها و سواحل به سمت دریا با اقدامات بسیج دریایی پوشش بدیم و اجازه نخواهیم داد کوچیکترین خللی در این مناطق به وجود بیاید.

نوذری با اشاره به ساماندهی بسیج دریایی در سال ۹۸ اذعان کرد: ۳۹ناوگروه سبک، ۴۸ناوگروه کلاس۹(موتور لنج)، ۴۰فروند و ناوگروه ۱۰ شامل ۱۰فروند، از آغاز فعالیت ها در سال ۹۸سازماندهی شده است.

وی افزود: خدمت به منافع ملی دارای ظرفیت بالایی است، تقویت امنیت سواحل آب های سرزمینی و حتی فراتر نیازمند یک آینده نگری مستدام برای زمان های بحرانی می باشد که ما این تشکیلات و سازماندهی را در نیروی دریایی چابهار انجام دادیم.

جانشین پایگاه امام علی (ع)گفت: حضرت امام راحل فرمودند من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم که با بسیجیان محشور شوم و افتخار میکنم یک بسیجی هستم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه به ویژه قشر صیادان بیان کرد: این قشر زحمت کش و مهم دارای محدودیت های زیادی است و شناورهای سبک صیادی حاشیه خلیج فارس با امکانات موتور قوی در خال صیادی اما صیادان ما محروم هستند.

نوذری خاطر نشان کرد:نیروی دریایی سپاه توانسته از خلیج فارس تا دریای عمان مراکز تعمیراتی و طراحی و تولید شناورهای صیادی جدید براساس موتورهای قوی تر و ماندگاری بیشتری ایجاد کند و هم اکنون در حال انجام و فعالیت هستند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 141965

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/141965/بسیج-عامل-تحول-راهگشای-بن-بست-های-مهم-انقلاب-توسعه-خدمت-منافع-ملی-شکوفایی-ظرفیت-منطقه-اهداف-تشکیل-دریایی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/