امام جمعه موقت شهرستان چابهار:

مجاهدت و خون شهیدان در دوران دفاع مقدس انقلاب و کشور را بیمه کرد/ روحیه جهادی باعث سرعت بخشی واکسیناسیون و سلامت جامعه می شود

2 مهر 1400 ساعت 14:01

حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی قاسمی زاده گفت: خون شهدا اسلام و انقلاب ما را بیمه کرده است و با گذشت بیش از چهل سال در مقابل زیاده خواهی های استکبار گردن خم نکرده و مقتدرانه ایستاده است


به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام والمسلمین احمدعلی قاسمی زاده؛ امام جمعه موقت شهرستان چابهار با اشاره اربعین حسینی که یکی از نشانه های مهم شیعیان و مومن واقعی است بیان کرد: خواندن زیارت اربعین که یکی از نمادهای عظمت شیعه، اربعین است و در زمان فرارسیدن اربعین خود را باید به زیارت سیدالشهدا برسانیم و اگر نشد باید زیارت اربعین را بخوانید.

وی با اشاره به نشانه های مومن واقعی افزود: یکی از مهم ترین این نشانه ها خواندن ۵۱ رکعت نماز واجب د مستحب در طول شبانه روز است چراکه نماز معراج مومن و اولین موردی که در قیامت و شب اول قبر از فرد پرسیده می شود درخصوص نماز است.

خطیب جمعه چابهار ادامه داد: از دیگر نشانه‌ها در دست داشتن انگشتر عقیق یا فیروزه در دست راست و سر بر تربیت مخصوصا تربیت سیدالشهدا گذاشته شود و از دیگر نشانه‌ها خواندن زیارت اربعین است.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس تصریح کرد: دوران دفاع مقدس یکی از مهم ترین دوران بعد از انقلاب در ایران است که باید هر سال باشکوه تر و پر بار تر از سال قبل و جهت روشنگری نسل های جدید برگزار شود.

حجت الاسلام قاسمی زاده ادامه داد: دوران دفاع مقدس حماسه سازی رزمندگانی است که جان خود را کف دست گذاشتند و در مقابل کفر ایستادند.

وی با اشاره به دوران طلایی در تاریخ ایران اذعان کرد: در طول تاریخ کشور هیچ دورانی اینگونه مجاهدت ها و ایثارگری ها سراغ نداریم و با رهبری در مقابل کل دنیایی که ظلم و استکبار قرار گرفته باشد.

امام جمعه موقت چابهار با اشاره به مهم ترین دستاورد دفاع مقدس افزود: عظمت و اقتدار و شرافتی که ما در این دوران و در مقابل دنیا داریم و تسلیم خواسته های نامشروع غرب نشده ایم از مهم ترین دستاورد آن دوران است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در بیانات و سخنرانی ها بارها از دستاوردهای دوران دفاع مقدس سخنانی را فرمودند: کشور ما به گونه ای در مقابل دنیا ایستاد و مورد حجمه همه دنیا واقع شد و صدام با همه قدرت و حمایت های استکبار حتی نتوانست یک وجب از خاک ایران را تصرف کند.

حجت الاسلام قاسمی زاده ادامه داد: خون شهدا اسلام و انقلاب ما را بیمه کرده است و با گذشت بیش از چهل سال در مقابل زیاده خواهی های استکبار گردن خم نکرده و مقتدرانه ایستاده است و همه برگرفته از نهضت عاشورا است.

وی گفت: صدای اسلام خواهی در دنیا بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس ایران اتفاق افتاد و بسیاری از کشورهای جهان را با خود همراه کرده است.

امام جمعه موقت چابهار اظهار کرد: جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس یک درس خیلی بزرگی به همه دولتمردان داد که در عرصه های نظامی، اقتصادی و سیاسی و میتوان گفت در تمامی عرصه ها ما باید به خودکفایی برسیم و با این نتیجه برسیم که دیگران برای ما کاری نمیکنند و باید به خودباوری برسیم که مشکلات را باید به همت جوانان کشور حل کنیم و نگاهمان را از کشورهای غربی و استکبار برداریم.

وی با اشاره به ارج نهادن خانواده های شهدا و جانبازان گفت: دولتمردان باید قدردان خون شهدا و دنباله روی آرمان های آنان باشند و این ارزش های اسلامی را در برابر هجمه های سنگین فرهنگی حفظ کنند.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به واکسیناسیون عمومی در کشور افزود: الحمدالله جهش واکسیناسیون در کشور افزایش یافته و نگرانی های مردم در این خصوص کمتر شده است و دولت جدید که با پیگیری های بسیار خوب توانست با هر بار بیش از پنج میلیون دوز وارد کشور کند تا سرعت واکسیناسیون افزایش یابد و همه در مقابل این بیماری ایمن شوند.

وی خاطر نشان کرد: روحیه جهاد و تلاشگری باید به شریان های کشور از بالا تا پایین وارد شود و این روحیه جهادی را باید سرلوحه خود قرار دهند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 141990

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/141990/مجاهدت-خون-شهیدان-دوران-دفاع-مقدس-انقلاب-کشور-بیمه-روحیه-جهادی-باعث-سرعت-بخشی-واکسیناسیون-سلامت-جامعه-می-شود

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/